Aktualności
Szkoły wyższe
02 Marca
Źródło: www.puls.edu.pl
Opublikowano: 2022-03-02

Studia MBA dla leśników

Unikalne w skali kraju studia MBA z zakresu zarządzania gospodarstwem leśnym uruchamia Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Nauka potrwa trzy semestry. Rekrutacja trwa do 30 marca.

Polska należy do czołówki krajów europejskich pod względem powierzchni lasów. Obecnie wynosi ona ponad 9,2 mln ha, co stanowi około 30% obszaru całego kraju. Do 2050 roku lasy mają zajmować 33%. Zrównoważone i długotrwałe zarządzanie lasami będzie wymagać doświadczonych specjalistów. Chcąc sprostać temu wyzwaniu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (UPP) utworzone zostały unikalne w skali kraju trzysemestralne studia łączące zaawansowaną wiedzę z zakresu nauk o leśnictwie z umiejętnościami menedżerskimi. Będą realizowane na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna UPP w systemie Master of Business of Administration.

Studia adresowane są do osób, którym zależy na rozwoju kompetencji kierowniczych w zakresie zarządzania gospodarstwem leśnym. 

Celem kursu jest zwiększenie kompetencji menedżerskich obecnej, jak i przyszłej kadry kierowniczej zajmującej się gospodarką leśną poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych praktyk w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu umiejętności z zakresu nowoczesnej ekonomii, prawa, zarządzania, rachunkowości, w tym rachunkowości zarządczej oraz psychologii. Oferta obejmuje naukę praktycznych umiejętności przywódczych, rozwiązywanie potencjalnych problemów, definiowanie innowacyjnych rozwiązań i analizowanie bieżących trendów – mówi prof. Krzysztof Adamowicz z Katedry Ekonomiki i Techniki Leśnej UPP. 

Program studiów, prowadzonych w języku polskim, został skumulowany w pięciu blokach tematycznych: prawo,  komunikacja, zarządzanie, finanse i rachunkowość zarządcza, w taki sposób, żeby uzyskana wiedza pozwoliła nawet osobom bez wcześniejszego doświadczenia w tej materii nabyć umiejętności menadżerskie. W programie znajdą się elementy prawa krajowego i międzynarodowego, zarządzania kompetencjami miękkimi, finansów, rachunkowości, controllingu, zarządzania zasobami ludzkimi i kapitałowymi oraz koncepcji leśnictwa jako elementu zrównoważonego rozwoju. 

Rekrutacja na studia „MBA – Menedżer gospodarstwa leśnego” trwa do 30 marca. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.

MK, źródło: UPP

Stary las i „nowy” leśnik


Dyskusja (0 komentarzy)