Aktualności
Szkoły wyższe
20 Maja
Źródło: uksw.edu.pl
Opublikowano: 2019-05-20

Studia medyczne na UKSW

Minister NiSW wydał zgodę na uruchomienie kształcenia na kierunku lekarskim na Wydziale Medycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2019 r.

Będą to jednolite studia magisterskie. Zgoda ministerstwa daje także możliwość prowadzenia studiów na kierunku lekarskim z angielskim językiem wykładowym.

Obecnie na Wydziale Medycznym UKSW prowadzony jest kierunek pielęgniarstwo I stopnia o profilu praktycznym – po polsku i po angielsku – przeznaczony dla studentów polskich i zagranicznych. Absolwenci uzyskują tytułu licencjata pielęgniarstwa.

Bazę kliniczną dla studiów nowego kierunku stanowią instytuty naukowo-badawcze, m.in.: Wojskowy Instytut Medyczny, Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Matki i Dziecka, a także szpitale publiczne, w tym np.: Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Szpital Specjalistyczny „INFLANCKA” im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej” czy Szpital Bielański.

W realizację programu kształcenia na kierunkach medycznych zaangażowany jest również Narodowy Instytut Leków.

JK

(Źródło: PAP-Nauka w Polsce)

Dyskusja (0 komentarzy)