Akademia Leona Koźmińskiego kształci przyszłych finansistów najlepiej w tej części kontynentu – wynika z najnowszego rankingu Masters in Finance 2023 opublikowanego przez „Financial Times”.
W zestawieniu „Financial Times” znalazło się 55 najlepszych na świecie szkół biznesu, które najskuteczniej uczą finansistów na poziomie magisterskim. Klasyfikacja powstaje w oparciu o dane przekazywane przez uczelnie oraz informacje dotyczące studiów, przekazywane przez absolwentów 3 lata po ich ukończeniu. Jedyną uczelnią z Polski ujętą w rankingu jest Akademia Leona Koźmińskiego, która po raz kolejny potwierdziła najwyższy poziom programu studiów z finansów, zajmując 32 miejsce na świecie i pierwsze w regionie.
Miejsce wśród najlepszych programów na świecie jest zaszczytem oraz obowiązkiem dla całej społeczności ALK. Dzięki ciągłym wysiłkom na rzecz innowacji, poszanowaniu najwyższych wartości edukacyjnych oraz ścisłej współpracy z najlepszymi firmami i naszymi absolwentami, jesteśmy w stanie zapewnić wyjątkowe doświadczenie studenckie, oferować kompetencje gotowe na przyszłość i wspierać niesamowite globalne kariery przyszłych liderów biznesu – komentuje prof. Franjo Mlinarič, kierownik studiów Master in Finance w Akademii Leona Koźmińskiego.
Dodajmy, że studia te mają najwyższą, wyróżniającą, ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Partnerami biznesowymi kierunku są wiodące organizacje, takie jak Citibank, Accenture, KPMG, Santander oraz UN Global Compact. Dzięki współpracy z CFA Institute, ACCA, CAIA Association i GARP studenci mogą zdobywać międzynarodowe certyfikaty i kwalifikacje zawodowe uznawane na całym świecie. Instytucje te ściśle współpracują przy tworzeniu programu nauczania. Studiujący mogą także skorzystać z programu double degree i uzyskać dwa dyplomy – Koźmińskiego i jednej z uczelni partnerskich, odbywając część studiów za granicą. Atutem kierunku są też znakomici profesorowie i wykładowcy, wielu z dużym doświadczeniem praktycznym.
Studia z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego są nie tylko uniwersalne i dają szansę na karierę na całym świecie, ale – z uwagi na niesłabnący popyt na obsługę finansową i doradztwo inwestycyjne – są odporne na zawirowania gospodarcze – podkreśla prof. Jacek Tomkiewicz, dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii. – Finansiści po prestiżowych uczelniach świetnie radzą sobie na polskim, europejskim i światowym rynku pracy. Program studiów obejmuje pełne spektrum tematów potrzebnych w branży finansowej, pozwalających studentom uzyskać krytyczne spojrzenie i umiejętności prognozowania w czasach niestabilnego oraz niejednoznacznego środowiska. Naszą misją jest kształcenie nowych pokoleń konkurencyjnych, kreatywnych i etycznych liderów świata biznesu i finansów – dodaje.
Zwycięzcą tegorocznego rankingu „Financial Times” jest ESCP Business School w Paryżu, strategiczny partner
Akademii Leona Koźmińskiego. Drugie miejsce zajmuje zeszłoroczny lider – HEC Paris. Cztery pierwsze pozycje zajmują uczelnie francuskie.
MK, źródło: ALK