Aktualności
Opublikowano: 2018-01-04

Stworzą nowoczesny ośrodek

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu powstanie przy Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej. Umowa podpisana została przez prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka, rektora PŚ, i Wojciecha Saługę, marszałka województwa śląskiego.

Nowo tworzony podmiot zlokalizowany zostanie w Zabrzu na terenie uczelnianego kampusu. W jego obrębie znajdzie się kompleks wysokospecjalistycznych laboratoriów, w których naukowcy pracować będą nad tworzeniem innowacyjnych technologii oraz wyrobów medycznych wykorzystywanych do wspomagania różnych procesów leczniczych. Centrum tworzone jest w oparciu o projekt Assist Med Sport Silesia, realizowany przez Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej i firmę Royal Philips działającą w obszarze technologii medycznych.

Podejmowane w ramach dwustronnej inicjatywy działania umożliwią ekspansję nowoczesnych sposobów postępowania i dodatkowo wzmocnią potencjał badawczy uczelni w dziedzinie inżynierii biomedycznej, zwiększając w ten sposób pozytywne postrzeganie śląskiego regionu jako miejsca atrakcyjnego dla przedsiębiorstw działających w branży wyrobów medycznych. Projekt zostanie przeprowadzony w ramach RPO województwa śląskiego na lata 2014-2020, a jego koszt całkowity wyniesie 92 mln zł.

az

(źródło: polsl.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)