Aktualności
Szkoły wyższe
24 Lutego
Opublikowano: 2017-02-24

Sukces studentów UR

Studenci II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Rzeszowskiego w finale ogólnopolskiego konkursu „Młoda Redakcja”.

Marcin Starzec i Arkadiusz Iskierka znaleźli się wśród laureatów pilotażowego programu organizowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Studenci z „grupy telewizyjnej” Koła  Dziennikarzy Studenckich UR dołączyli do 12 – osobowej grupy młodych dziennikarzy.

O udział w prestiżowym programie “Młoda Redakcja” ubiegało się kilkudziesięciu studentów najważniejszych polskich uczelni. Jury konkursu doceniło wysoki poziom prac filmowych rzeszowskich studentów. Marcin i Arkadiusz dołączyli do najlepszych, czyli kolegów z Uniwersytetów Warszawskiego i Jagiellońskiego. Już w marcu wezmą udział w warsztatach filmowych w Warszawie. Będą mogli tworzyć relacje z najważniejszych wydarzeń organizowanych i finansowanych przez Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej w całej Polsce. Przez cały rok będą uczestniczyć w szkoleniach, panelach dyskusyjnych i międzynarodowych sesjach naukowych poświęconych sztuce dziennikarskiej. Powalczą o staże w prestiżowych warszawskich redakcjach – „Polityki”, „Gazety Wyborczej” oraz Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem prof. Grażyny Filip i red. Małgorzaty Bożek.

Maciej Ulita

Dyskusja (0 komentarzy)