Aktualności
Szkoły wyższe
13 Marca
Opublikowano: 2017-03-13

Sukces studentów Wydziału Ekonomicznego UMCS – Lubelskie Lwy wygrywają GMC Poland!

Studenci Wydziału Ekonomicznego UMCS, po wielu miesiącach zmagań i rywalizacji, wygrali prestiżową symulację biznesową GMC Poland. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Global Management Challenge w Katarze, które odbędą się w kwietniu br.

Global Management Challenge to rozbudowana symulacja biznesowa prowadzona z elementami grywalizacji. Tegoroczna edycja zgromadziła 320 drużyn reprezentujących Ośrodki Akademickie i firmy z całej Polski. Zmagania trwały kilka miesięcy – w tym okresie zespoły musiały podjąć ponad 70 decyzji dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem, a w szczególności decyzje ws. marketingu, wielkości i struktury asortymentowej produkcji, logistyki, polityki cenowej czy polityki personalnej firmy. Wyznacznikiem jakości podjętych decyzji był wynik inwestycyjny, który odzwierciedlał wycenę firmy oraz wielkość dywidend wypłacanych akcjonariuszom.

Lubelskie Lwy z Wydziału Ekonomicznego UMCS: Łukasz Kalinowski, Arkadiusz Bernat, Marcin Podleśny i Tomasz Kowalczyk – to studenci drugiego roku studiów II stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość.

Oprócz Lubelskich Lwów Wydział Ekonomiczny UMCS reprezentował zespół Best Company (Łukasz Gałan, Wojciech Gąska, Ewelina Nawrocka), który w ostatecznej rozgrywce zajął wysokie czwarte miejsce.

Aneta Adamska

Fot. UMCS

Dyskusja (0 komentarzy)