Aktualności
Szkoły wyższe
22 Czerwca
Opublikowano: 2017-06-22

Sukcesy studentów Politechniki Rzeszowskiej w skokach do wody

W Letnich Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody w Poznaniu (26–28 maja br.) studenci Politechniki Rzeszowskiej sięgnęli po najwyższe laury. Andrzej Rzeszutek (student Wydziału Zarządzania) zdobył złoto, skacząc z trampoliny 3-metrowej. Wyprzedził Kacpra Lesiaka (studenta Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa). Trzeci był Adrian Gierga z Katowic. Na trampolinie 1-metrowej Kacper pokonał starszego kolegę klubowego Andrzeja Rzeszutka, trzeci był Leo Rassimof z Warszawy. Nie zawiodła również Kaja Skrzek, tegoroczna maturzystka. Zdobyła złoto w kategorii open, skacząc z trampoliny 1-metrowej.

Dla naszych seniorów był to jednocześnie sprawdzian formy przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Kijowie (12–18 czerwca br.), mistrzostwami świata w Budapeszcie (14–21 lipca br.) i uniwersjadą w Tajpej (21–27 sierpnia br.).

Z kolei w Mistrzostwach Europy Seniorów w skokach do wody, które odbywały się w dniach 12-18 czerwca w Kijowie, zawodnicy z Rzeszowa walczyli z najlepszymi skoczkami starego kontynentu. Andrzej Rzeszutek, student Wydziału Zarządzania, zakwalifikował się do serii finałowej w konkurencji trampoliny 1 m, zajmując ostatecznie 9. miejsce. Kacper Lesiak, student Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, wywalczył finał z trampoliny 3 m, zajmując ostatecznie 12. miejsce. Studenci PRz startowali również w skokach synchronicznych i uplasowali się na 7. miejscu.

Aktualnie skoczkowie szlifują formę przed zbliżającymi się lipcowymi Mistrzostwami Świata Budapeszcie i sierpniową Uniwersjadą w Taipei.

Więcej o skokach do wody na stronach rzeszowskiej sekcji: http://skokidowody.stalrzeszow.eu/

Anna Worosz

Dyskusja (0 komentarzy)