Aktualności
Szkoły wyższe
29 Maja
Źródło: SUM
Opublikowano: 2020-05-29

SUM pierwszą uczelnią w Polsce z akredytacją APHEA

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jest pierwszą uczelnią w Polsce, która otrzymała akredytację APHEA dla kierunku studiów zdrowie publiczne.

Sukcesem zakończył się proces uzyskiwania akredytacji zagranicznej APHEA dla kierunku studiów zdrowie publiczne prowadzonego przez Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest to pierwsza w Polsce akredytacja dla tego kierunku studiów przyznana przez Agency for Public Health Education Accreditation (APHEA). Udziela ona międzynarodowej akredytacji ośrodkom akademickim, które prowadzą studia na kierunku zdrowie publiczne.

Oznacza ona, że osoby podejmujące kształcenie na zdrowiu publicznym w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach mają gwarancję, że zarówno program nauczania, jak i jego realizacja spełniają najwyższe międzynarodowe standardy kształcenia, a dyplom ukończenia studiów jest tak samo prestiżowy jak innych najlepszych uczelni na świecie kształcących w tym zakresie.

Akredytacja APHEA została przyznana na okres sześciu lat z możliwością przedłużenia. W celu sfinansowania przeprowadzenia procedury uzyskiwania tej akredytacji, SUM w 2018 roku zawarł umowę z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wcześniej pozytywnie przeszedłszy procedurę konkursową ogłoszoną przez resort.

źródło: SUM

Dyskusja (0 komentarzy)