Aktualności
Szkoły wyższe
22 Sierpnia
Opublikowano: 2017-08-22

Szkolenie kolejnej grupy pilotów

Okres wakacyjny trwa, lecz nie dla studentów lotnictwa i kosmonautyki. Od 1 czerwca br. kolejna grupa bierze udział w szkoleniach lotniczych w ramach specjalności „pilotaż” prowadzonych w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.

Uczelnia (jako jedyna politechnika w Polsce) kształci pilotów lotnictwa cywilnego od 1977 r. Do tej pory wyszkoliła ponad 700 pilotów cywilnych dla lotnictwa komunikacyjnego w systemie szkolenia zintegrowanego ATPL(A) frozen.

Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej posiada własną nowoczesną bazę dydaktyczną: nowej generacji samoloty, symulatory, własne lotnisko EPRJ z betonowym pasem startowym zlokalizowane w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego, a także płytę postojową po modernizacji i nowo wybudowane drogi kołowania. 40-letnia tradycja, doskonałe zaplecze oraz własna doświadczona kadra instruktorska zaangażowana w proces szkolenia studentów pozwalają na ciągły rozwój tej jednostki i kształcenie na najwyższym poziomie.

Anna Worosz

Dyskusja (0 komentarzy)