Aktualności
Szkoły wyższe
24 Kwietnia
Fot. Tadeusz Parcej
Opublikowano: 2017-04-24

Sztuka dla wszystkich

Profesjonalna galeria sztuki o charakterze ogólnopolskim, otwartym na miasto zainaugurowała 5 kwietnia br. swoją działalność na Politechnice Opolskiej. Błędne Koło, bo taką nazwę obrali dla galerii jej twórcy, odwołuje się do sztuki jako kręcącego się koła, mającego w sobie coś z obłędu, charakteryzuje kulisy tworzenia takiego szyldu prof. dr hab. Edward Syty, kierownik Katedry Architektury i Urbanistyki na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej.

Powstające przy udziale prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Zembatego, dziekana wydziału, miejsce, które służyć będzie ekspozycji sztuki, promować ma autorów różnych profesji: malarstwa, rzeźby, a także fotografii czy architektury.

Galeria usytuowana została w łączniku, czyli przeszklonej części korytarza, łączącej symbolicznie przestrzeń między starym i nowym. Sąsiadem nowo powstałej przestrzeni artystycznej będzie umiejscowiona tuż nad nią klubokawiarnia studencka związana z Kołem Naukowym Architektów „Cirkulus”, w której żacy całego wydziału będą mogli spotykać się, odpoczywać między zajęciami, korzystać z darmowego Internetu, czy też na ścianach i sztalugach zaprezentować innym swoją twórczość. Ważne jest bowiem nie tylko to, by studenci mieli dostęp do obszaru umożliwiającego prezentację swoich pasji, ale również uzmysłowienie światu, że życie inżyniera to nie tylko precyzyjnie tworzone konstrukcje, ale także wrażliwość, piękno i sztuka – podkreśla prof. Syty.

az

(źródło: po.opole.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)