W Laboratorium druku 3D, mieszczącym się na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, powstają modele i makiety stosowane jako pomoce w czasie zajęć dydaktycznych ze studentami.
Pracujący w Laboratorium Paweł Ozga zajmuje się ponadto wykorzystaniem druku 3D w medycynie. Na bazie otrzymanego obrazowania medycznego, czy będzie to tomografia komputerowa, czy rezonans elektromagnetyczny uszkodzonego fragmentu ciała, Paweł Ozga wykonuje dokładną rekonstrukcję przestrzenną wadliwej części. Powstały w ten sposób model zostaje zapisany w formie pliku, dzięki czemu możliwe staje się wydrukowanie gotowego elementu przy użyciu drukarki 3D. Najważniejszą rzeczą w całym procesie odbudowy jest precyzyjne odtworzenie wszystkich szczegółów struktury konkretnej tkanki, tak by jej obraz wiernie odpowiadał temu, co uwidocznione zostało w czasie specjalistycznych badań medycznych.
Do tej pory Laboratorium może pochwalić się opracowaniem 40 modeli, które wykorzystywane są do wspierania leczenia różnorakich schorzeń, na jakie zapadają polscy pacjenci.