Aktualności
Szkoły wyższe
19 Października
Opublikowano: 2017-10-19

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

Na Politechnice Warszawskiej działa blisko 150 kół naukowych i organizacji studenckich. A powstają w nich projekty, które zdobywają uznanie w kraju i za granicą: pojazd Kropelka, studencki satelita PW-Sat2, samoloty bezzałogowe, wytwornica ciekłego azotu czy protezy drukowane technologią 3D. Na Targach Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK można zobaczyć te i inne projekty studentów Politechniki Warszawskiej z bliska.

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK odbywają się w Dużej Auli Gmachu Głównego na Politechnice Warszawskiej w dniach 18-19 października.

Studenci PW udowodnią jak fascynująca może być nauka i technika. Targi KONIK wpisały się już w tradycję Politechniki Warszawskiej. Od 14 lat studenci działający w kołach naukowych prezentują swoje projekty, opowiadają o swojej działalności i zarażają swoimi rozmaitymi pasjami. Podczas dwudniowych Targów zaprezentuje się niemal 70 kół i organizacji studenckich: od samorządu i mediów studenckich, przez koła zajmujące się konstruowaniem rozmaitych pojazdów, po te realizujące innowacyjne projekty badawcze.

– Na Targach można spotkać studentów o różnych zainteresowaniach, nie tylko tych naukowych – mówi Paulina Popielarczyk, koordynatora KONIK-a. – Łączy ich wspólny mianownik: pasja, którą zarażają innych. Wystarczy krótka rozmowa, żeby się o tym przekonać.

Dla kogo jest KONIK? Dla studentów, tych, którzy rozpoczynają przygodę z PW, ale i starszych roczników, dla maturzystów, którzy myślą o studiach na Politechnice, a przede wszystkim dla każdego, kto po prostu interesuje się techniką.

– Koła naukowe nie mogą się doczekać KONIK-a – opowiada Piotr Grudzień, wiceprzewodniczący Rady Kół Naukowych PW. – To wydarzenie jest zwieńczeniem ich całorocznej pracy i okazją do pokazania światu swoich projektów, przygotowywanych w warsztatach, często do późnych godzin nocnych. Targi są również szansą dla nowych studentów na dołączenie do kół i rozpoczęcie własnej przygody z nauką.

Lista wszystkich kół, które zaprezentują się na targach oraz więcej informacji znajdują się na stronie Targów KONIK.

Agnieszka Kapela

Dyskusja (0 komentarzy)