Aktualności
Szkoły wyższe
04 Grudnia
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2020-12-04

Uczelnie ekonomiczne nadal zdalnie

W semestrze letnim zajęcia na uczelniach ekonomicznych odbywać się będą, tak jak do tej pory, w formule online – postanowiono na ostatnim posiedzeniu Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych, które odbyło się 2 grudnia.

Rektorzy zadecydowali o podtrzymaniu dotychczasowych rozwiązań w zakresie kształcenia w podlegających im szkołach wyższych. Oznacza to, że w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu nauka w semestrze letnim w roku akademickim 2020/2021 odbywać się będzie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość przy wykorzystaniu infrastruktury i oprogramowania zapewniających synchroniczną i asynchroniczną interakcję między studentami i osobami prowadzącymi zajęcia.

Jednocześnie zaznaczono, że wyjątkowo niektóre zajęcia, np. o charakterze praktycznym, mogą odbywać się na terenie uczelni. Szczegółowe zasady organizacji kształcenia będą określane w zarządzeniach rektorów poszczególnych uczelni.

W Polsce istnieje obecnie 5 publicznych uczelni ekonomicznych, w tym 4 w randze uniwersytetu (szyld ten nadano w latach 2007–2010 działającym wcześniej akademiom ekonomicznym). Kształci się w nich łącznie ponad 50 tys. studentów.

KRUE zrzesza rektorów tych uczelni. W składzie Konferencji na kadencję 2020–2024 znalazło się dwóch, którzy w tym roku z powodzeniem ubiegali się o reelekcję. Jeden z nich – prof. Maciej Żukowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – został nowym przewodniczącym. Jego zastępcą jest dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH – rektor Szkoły Głównej Handlowej. Oprócz nich KRUE tworzą: prof. Andrzej Kaleta (UE we Wrocławiu), prof. Celina Olszak (UE w Katowicach) i dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK (UE w Krakowie).

MK

Dyskusja (0 komentarzy)
Tagi: