Aktualności
Szkoły wyższe
10 Lutego
Opublikowano: 2020-02-10

UE w Katowicach z międzynarodową akredytacją CEEMAN IQA

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach otrzymał międzynarodową akredytację instytucjonalną CEEMAN International Quality Accreditation – jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych w obszarze edukacji menedżerskiej. To szósta polska instytucja z certyfikatem IQA.

Akredytacja IQA przyznawana jest uczelniom przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Rozwoju Zarządzania w Dynamicznie Rozwijających się Społeczeństwach (International Association for Management Development in Dynamic Societies, CEEMAN), które posiada ponad 200 członków z całego świata. IQA to certyfikat jakości, potwierdzający spełnienie wymogów dotyczących sprawnego funkcjonowania, dobrego poziomu dydaktyki i badań naukowych, stabilności finansowej, a także wysokiej jakości kształcenia. Jest to pierwsza międzynarodowa akredytacja instytucjonalna dla UE w Katowicach. Uczelnia dołączyła tym samym do grona 27 akredytowanych instytucji CEEMAN na świecie, w tym pięciu polskich: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

Bezpośrednią korzyścią z uzyskania międzynarodowej akredytacji IQA jest większa rozpoznawalność na rynku światowym. Pracownicy uczelni będą bardziej atrakcyjnymi partnerami do międzynarodowych zespołów badawczych. Ponadto wzrasta wartość dyplomu UE Katowice w regionie, kraju i za granicą, zwiększając szanse studentów na zatrudnienie. Pracodawcy angażujący absolwentów akredytowanych uczelni mogą liczyć na to, że będą oni posiadali wiedzę teoretyczną, ale również wysoko rozwinięte kompetencje społeczne i menadżerskie, pozwalające na aplikowanie tej wiedzy w środowisku biznesowym.

Akredytacja została przyznana na maksymalny okres, tj. sześć lat. Po tym czasie odbędzie się ocena, która stanowi podstawę ocenę w procesie reakredytacji.

źródło: UE w Katowicach

Dyskusja (0 komentarzy)