Aktualności
Szkoły wyższe
19 Listopada
Opublikowano: 2018-11-19

UG ponownie w rankingu Times Higher Education

W opublikowanym niedawno rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject: Art and Humanities 2019 Uniwersytet Gdański znalazł się na 3. pozycji wśród innych uniwersytetów z Polski. Uczelnia została sklasyfikowana w czwartej setce światowych uczelni prowadzących działalność naukowo-badawczą w tym zakresie.

Każdy z rankingów uwzględnia 13 wskaźników, w oparciu o które bada się efektywność funkcjonowania uczelni.

Na krajowym podium oprócz Uniwersytetu Gdańskiego znalazły się Uniwersytet Warszawski (1. miejsce) i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2. miejsce).

W kategorii Life Sciences 2019 na tle innych polskich uczelni Uniwersytet Gdański plasuje się na 4. pozycji (miejsce w szóstej setce wszystkich notowanych uczelni). Na krajowym podium znalazły się Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (1. miejsce), Uniwersytet Warszawski (2. miejsce) i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (3. miejsce).

Uniwersytet Gdański to jedyna uczelnia z Pomorza, które znalazła się w tych odsłonach rankingu THE.

Times Higher Education World University Ranking jest jednym z trzech najbardziej cenionych i najszerzej komentowanych rankingów szkół wyższych na świecie – obok Academic Ranking of World Universities (tzw. rankingu szanghajskiego) oraz QS World University Rankings.

Więcej informacji o rankingach znajduje się TUTAJ.

Monika Rogo

Dyskusja (0 komentarzy)