Aktualności
Szkoły wyższe
03 Kwietnia
Opublikowano: 2018-04-03

UMCS: „Gra o karierę” – wsparcie rozwoju zawodowego studentów

Biuro Rozwoju Kompetencji oraz Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS zapraszają wszystkich studentów UMCS do udziału  ogólnopolskim wydarzeniu „Gra o karierę. Biura Karier dla Ciebie”, które odbędzie się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w dniach  9-13 kwietnia 2018 r.

W ramach inicjatywy organizowane są zajęcia mające na celu wsparcie rozwoju zawodowego i osobistego studentów naszej uczelni. W programie m.in.:
– Punkt konsultacyjny w zakresie przedsiębiorczości, czyli indywidualne konsultacje z doradcą dla osób planujących założyć własną działalność gospodarczą.

– Warsztat: „Z głową i świadomie – ścieżki rozwoju zawodowego”, w trakcie którego uczestnicy dowiedzą się, dlaczego ludzie dokonują określonych wyborów zawodowych oraz co warunkuje przebieg ich ścieżki kariery. Omówione zostaną także zagadnienia związane z metodami poszukiwania pracy oraz opracowaniem dokumentów aplikacyjnych.

– Doradztwo edukacyjno-zawodowe, podczas którego uczestnicy uzyskają wsparcie doradcy zawodowego w zakresie planowania własnego rozwoju i kariery oraz przygotowania do aplikowania na wybrane stanowisko.Aby wziąć udział w zajęciach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.brk.umcs.lublin.pl. Wszystkie wydarzenia prowadzone będą w Biurze Rozwoju Kompetencji UMCS przy ul. Sowińskiego 12/4.

„Gra o karierę” to ogólnopolski projekt pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP oraz Przewodniczącego KRASP, którego celem jest promocja działalności Biur Karier wśród społeczności studentów. W ramach projektu Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem „Gra o karierę – Biuro Karier dla Ciebie”, specjalnie dla studentów z całego kraju. Szczegółowe informacje na temat projektu:  www.graokariere.wordpress.com

Biuro Prasowe UMCS

Dyskusja (0 komentarzy)