Aktualności
Szkoły wyższe
30 Marca
Opublikowano: 2020-03-30

UMCS – jesteśmy online!

Specjalnie dla kandydatów na studia, studentów, absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wystartował z akcją #UMCSonline.

W ramach projektu powstał szereg wartościowych działań, dzięki którym każdy zainteresowany będzie mógł wzbogacić swoją wiedzę oraz bliżej poznać uniwersytet – bez wychodzenia z domu.

Wśród nich znajdują się:

1. Wirtualne Drzwi Otwarte

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do podjęcia studiów na UMCS oraz pokazanie uczelni jako miejsca otwartego i kompletnego, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Chodzi o to, aby potencjalni kandydaci na studia mogli dotrzeć do potrzebnych im informacji – jak najkrótszą, wirtualną drogą.

Uczestnictwo w Wirtualnych Drzwiach Otwartych jest bardzo proste: wystarczy spotkać się online 6 kwietnia o godz. 16.00. Wydarzenie będzie transmitowane na uniwersyteckim profilu na Facebooku oraz Instagramie. Podczas WDO omówione zostaną zagadnienia związane z rekrutacją, nauką, rozwojem osobistym oraz życiem studenckim na naszej uczelni. Podczas transmisji widzowie dowiedzą się, dlaczego warto wybrać UMCS, a także będą mieli okazję poznać uniwersytet i poczuć jego atmosferę.

Uwaga! Relacja będzie transmitowana na żywo. Będzie można zadawać pytania odnośnie rekrutacji i oferty kształcenia.

Program wydarzenia:
1. Poznaj naszą uczelnię!
2. Oferta kształcenia UMCS
3. Najciekawsze i najbardziej przyszłościowe kierunki studiów
4. Rekrutacja krok po kroku
5. Studia to nie tylko nauka, czyli o różnych formach aktywności studenckiej na UMCS
6. Życie studenta w Lublinie

2. Cykl webinariów

Nadchodzi czas intensywnej nauki, egzaminów maturalnych oraz kwalifikacji na studia. Z pewnością kandydaci na studia zastanawiają się, jaką uczelnię oraz kierunek wybrać, a także co trzeba zrobić, aby dostać się na studia. Kwestie te mogą budzić wątpliwości, obawy i pytania. Dlatego przygotowano cykl webinariów, podczas których będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania związane z procesem rekrutacji i studiami na UMCS. Każde spotkanie będzie podzielone na dwie części. W czasie pierwszej poruszony zostanie określony wcześniej zakres tematyczny związany z procesem podjęcia studiów, natomiast zakończenie webinarium poświęcone będzie Q&A z widzami.
25 marca o godz. 16.00) odbyło się pierwsze webinarium pt. „Którędy do przyszłości? Poznaj kierunki studiów na UMCS” zapisane w relacjach wideo na facebooku UMCS. Podczas tego wirtualnego spotkania można było dowiedzieć się o kierunkach studiów prowadzonych na uczelni. Uczestnicy spotkania online mogli zadać pytania, na które na bieżąco udzielano odpowiedzi, rozwiewając tym samym wszelkie wątpliwości.

Spotkania online na profilu UMCS na facebooku w ramach przygotowanego cyklu webinariów będą odbywały się regularnie co dwa tygodnie, aż do czerwca.

Kolejne już w najbliższą środę, czyli 1 kwietnia br. o godz. 16.00.

3. Baza wiedzy

W zakładce „Kandydat” na stronie www.umcs.pl powstała specjalna baza artykułów dotyczących studiów, rozwoju osobistego i radzenia sobie z wieloma problemami. Na wszystkie zainteresowane osoby czekają już 3 artykuły, a eksperci pracują nad kolejnymi. Z dostępnych już zagadnień można dowiedzieć się: jak radzić sobie ze stresem, poznać triki dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego czy poznać sposoby poprawienia koncentracji podczas pracy i nauki – https://www.umcs.pl/pl/baza-wiedzy,19255,1.lhtm

4. Media społecznościowe

Uniwersytet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i stawia na pozytywne budowanie wizerunku uczelni również w mediach społecznościowych, dlatego można nawiązać kontakt również poprzez social media UMCS: Facebook, Instagram, Twitter, Youtube.

1 kwietnia br. startuje internetowa rejestracja kandydatów na studia w UMCS, a pracownicy uniwersytetu będą mogli profesjonalnie odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z procesem rekrutacji za pomocą Skype’a. Konsultacje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-13.00 w językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.

Kontakt:
Skype: Rekrutacja UMCS (rekrutacjaumcs)
Skype w języku ukraińskim i rosyjskim (rekrutacja-ua)

Aneta Adamska

Dyskusja (0 komentarzy)