Aktualności
Szkoły wyższe
19 Marca
Fot. Bartosz Proll
Opublikowano: 2021-03-19

UMCS rozwija współpracę z Asseco Data Systems

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Asseco Data Systems SA podpisały porozumienie o współpracy. Dotyczyć ona będzie m.in. realizacji projektów naukowych, wdrożeniowych, edukacyjnych czy społecznych.

Umowę sygnowali: prof. Radosław Dobrowolski – rektor UMCS oraz Daniel Lala – wiceprezes Zarządu Assecco Data Systems. Priorytetowe obszary kooperacji będą obejmowały rozwój zastosowań VR (Virtual Reality – rzeczywistość wirtualna), nowe rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz tworzenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla szkolnictwa wyższego.

Czas pandemii pokazuje, jak ważna jest komunikacja zdalna oraz dobre narzędzia, oprogramowanie, techniki informatyczne w czasie ograniczonego kontaktu bezpośredniego. Chcę jednoznacznie podkreślić, że umowa ta ma charakter strategiczny – podkreślił rektor UMCS.

Współpraca opierać się będzie m.in. na realizacji projektów naukowych, wdrożeniowych, edukacyjnych czy społecznych, aplikowaniu i realizacji wspólnych projektów informatycznych oraz wsparciu prac dyplomowych – licencjackich i magisterskich, przewodów doktorskich w obszarze informatyki, a także przy realizacji doktoratów wdrożeniowych. Jak zaznaczył Daniel Lala, wiceprezes Zarządu Assecco Data Systems, firma współpracuje już z UMCS od ponad dekady, utrzymując choćby system SAP. Teraz to zaangażowanie rozszerzone zostanie na pracę naukowo-badawczą oraz projekty B+R i z wykorzystaniem środków unijnych. Umowę podpisano w Centrum ECOTECH-COMPLEX, uczelnianej jednostce, mającej rozwijać współpracę między podmiotami akademickimi i biznesowymi.

Z Assecco Data Systems chcemy nie tylko współpracować, ale także tworzyć nowe rozwiązania. Chcemy, aby w ECOTECH-COMPLEX silniej rozwijały się badania podstawowe, aplikacyjne. Jesteśmy w trzeciej dekadzie XXI wieku i mamy świadomość, że bez nowoczesnych rozwiązań informatycznych nie da się wiele zrobić – podkreślił dyrektor ECOTECH-COMPLEX prof. Ryszard Naskręcki.

Asseco Data Systems tworzy zaawansowane rozwiązania informatyczne, będące siłą napędową cyfrowej rewolucji przedsiębiorstw. Dostarcza systemy IT dla wielu branż: edukacyjnej, finansowej, ubezpieczeniowej, usługowej, a także sektora administracji samorządowej. Działa na rynku polskim i zagranicznym. Specjalizuje się m.in. w usługach paperless i masowej korespondencji oraz w tworzeniu oprogramowania dla branży leasingowej i smart city. Oferuje innowacje oparte o chmurę. Jest największym w Polsce dostawcą podpisu elektronicznego i wiodącym twórcą kompleksowej oferty IT dla szkół wyższych. Spółka współpracuje z ponad 800 ekspertami w 15 lokalizacjach w Polsce. Jest częścią Grupy Kapitałowej Asseco, która jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 27,5 tys. osób. UMCS jest jedną z ponad 50 uczelni w Polsce, z którymi firma kooperuje.

źródło: UMCS

Dyskusja (0 komentarzy)