Aktualności
Szkoły wyższe
22 Marca
Opublikowano: 2018-03-22

UMCS wśród laureatów konkursu Zintegrowane Programy Uczelni

W ramach konkursu „Zintegrowane Programy Uczelni”, rozstrzygniętego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otrzyma blisko 10 mln zł na realizację projektu pn. „Zintegrowany UMCS”.

Uzyskane środki uczelnia wykorzysta m.in. na utworzenie programu rozwoju kompetencji studentów wydziałów: Biologii i Biotechnologii, Chemii, Humanistycznego, Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, a także Prawa i Administracji. Dzięki dofinansowaniu będą prowadzone programy stażowe dla studentów, dokonana zostanie modyfikacja programów kształcenia, w ramach których powstaną nowe specjalności m.in. na kierunkach chemia i dziennikarstwo. Na Wydziale Humanistycznym UMCS zostanie uruchomiony nowy kierunek studiów anglojęzycznych (komunikacja międzykulturowa w edukacji i na rynku pracy), uczelnię odwiedzą także zagraniczni wykładowcy, kadra akademicka będzie mogła podnosić swoje kompetencje dydaktyczne, a pracownicy kadry zarządzającej otrzymają możliwość udziału w studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach.

Projekt będzie realizowany w latach 2018-2020 i obejmuje wsparcie 950 studentów oraz 190 pracowników.

Obecnie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie realizuje już 13 projektów edukacyjnych: http://www.umcs.pl/pl/projekty-realizowane,3365.htm
Dodatkowe informacje: http://www.ncbr.gov.pl/

Aneta Adamska

Dyskusja (0 komentarzy)