Aktualności
Opublikowano: 2017-07-11

Umowa o kontynuacji współpracy

Program Santander Universidades zainicjował swoją działalność w 2011 r. i do chwili obecnej może pochwalić się listą uczestników obejmującą 57 uczelni wyższych z największych ośrodków akademickich w naszym kraju. Politechnika Gdańska, która przystąpiła do programu w 2013 r., podpisała właśnie umowę o kontynuacji współpracy. Ze strony uczelni dokument parafował jej rektor prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik, Santander Universidades reprezentował dyrektor Departamentu Tomasz Mielniczuk.

Członkostwo w programie umożliwia studentom i doktorantom politechniki korzystanie z globalnych projektów realizowanych w najlepszych światowych uczelniach, wśród których wymienić można: Harvard Law School, Uniwersytet Browna, Uniwersytet Kalifornijski, Uniwersytet w Pensylwanii, Uniwersytet Narodowy w Singapurze, a także Uniwersytet w Kolonii.

W podpisanym dwustronnie dokumencie znalazły się regulacje dotyczące kwestii staży i praktyk dla studentów przedostatniego i ostatniego roku studiów pierwszego lub drugiego stopnia w placówkach BZ WBK, a ponadto uczelnia zaoferowała bankowi realizację kilku tematów prac dyplomowych, zarówno magisterskich, jak i doktorskich, które będą dotyczyły obszaru związanego z bankowością.

Dotychczasowa współpraca z Santander Universidades umożliwiła Politechnice Gdańskiej urzeczywistnienie projektu dotyczącego rozwoju zabytkowej części kampusu, udało się ponadto zapewnić stypendia dla studentów i pracowników, cały czas konkretyzowane są także koncepcje związane z przedsiębiorczością oraz zwiększaniem mobilności.

az

(źródło: pg.edu.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)