Aktualności
Szkoły wyższe
24 Maja
Opublikowano: 2017-05-24

Uniwersytecka Gra Biegowa

Uniwersytet Szczeciński świętuje 32 urodziny. Z tej okazji wszystkich aktywnych fizycznie – studentów, absolwentów i kandydatów na studia, biegaczy, sportowców i amatorów, szczecinian i mieszkańców regionu oraz wszystkich lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu − zaprasza do udziału w grze miejskiej pn. „Uniwersytecka Gra Biegowa”, która odbędzie się 4 czerwca w ramach Festynu Rodzinnego  na Błoniach.

Zadaniem uczestników zabawy będzie w jak najkrótszym czasie pokonanie pieszo (biegiem) wyznaczonej trasy, na której znaleźć powinno się jak najwięcej punktów kontrolnych, i dotarcie do mety w określonym limicie czasu, czyli w ciągu trzech godzin. Punkty kontrolne usytuowane będą w Szczecinie i precyzyjnie zaznaczone na mapie gry, którą uczestnicy otrzymają w dniu imprezy w pakiecie startowym. Obecność uczestnika na poszczególnych punktach będzie odnotowywana w indeksie, który każdy z uczestników – niczym student – otrzyma przed startem zawodów. Lokalizacja punktów kontrolnych owiana jest jeszcze tajemnicą i zostanie podana uczestnikom gry tuż przed rozpoczęciem zabawy. Na razie zdradzić możemy jedynie, że dzięki przebiegowi trasy uczestnicy gry będą mieli okazję lepiej poznać szczecińską Alma Mater.

Start odbędzie się spod sceny na parkingu przy Jasnych Błoniach przy ul. Piotra Skargi, o godzinie 12:00. Przed rozpoczęciem gry, odbędzie się wspólna rozgrzewka biegaczy, którą poprowadzi Piotr Szumiło, mistrz świata w karate oraz organizator Motorycznych Wtorków.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn za zajęcie miejsc I-III otrzymają atrakcyjne nagrody, m.in.:
– I miejsce – specjalistyczne szkolenie z zakresu dietetyki ufundowane przez Mauricz Training Center
– II miejsce – weekend dla dwóch osób w ośrodku US w Pobierowie położonym niemal nad samym morzem
– III miejsce – zestaw suplementów firmy TREC Nutriction ufundowany przez Mauricz Training Center.

Na zwycięzców, którzy zajmą I, II i III miejsce w kategorii kobiet i mężczyzn, czekają również nagrody specjalne od Uniwersytetu Szczecińskiego w postaci m.in. termokubków i bluz z kapturem oraz od firmy Spondylus – vouchery na komputerowe badanie stóp.

W grze może wziąć udział maksymalnie 300 uczestników (wyłącznie osoby pełnoletnie). O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 28 maja lub do wypełnienia limitu miejsc. Udział w Uniwersyteckiej Grze Biegowej jest bezpłatny. Wszyscy zawodnicy otrzymają koszulki, w których pobiegną w grze.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.swietous.usz.edu.pl/gra-biegowa.

Julia Poświatowska

Dyskusja (0 komentarzy)