Aktualności
Szkoły wyższe
04 Września
Źródło: www.uek.krakow.pl
Opublikowano: 2023-09-04

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie będzie miał Ogród Profesorski

Na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozpoczęły się prace związane z powstaniem Ogrodu Profesorskiego. To kolejna inwestycja zwiększająca udział terenów zielonych na terenach należących do uczelni.

Prace zainaugurowano pod koniec sierpnia. Obejmują m.in. kształtowanie terenów zielonych i wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego. Ogród Profesorski będzie przestrzenią o elitarnym charakterze, który wizualnie wyróżni to miejsce na terenie uczelnianego kampusu. Ogród ma pełnić funkcję reprezentacyjną i wypoczynkową. Będzie to również miejsce służące dyskusjom oraz naukowym rozważaniom. Ponadto będą się tu odbywać rozmaite spotkania i okolicznościowe uroczystości.

W Ogrodzie znajdą się także kameralne miejsca do odpoczynku, takie jak część terenu z altaną czy ławkami, ale również szeroki plac przeznaczony do organizacji spotkań pracowników UEK. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem Ogrodu Profesorskiego przewidziane jest na listopad.

Dodajmy, że to nie pierwszy Ogród Profesorski w Krakowie. Istnieje już podobne miejsce, o powierzchni 0,15 ha, między budynkami Uniwersytetu Jagiellońskiego na Starym Mieście. Otwarto go dla zwiedzających w 2010 roku Zostały wytyczone brukowe aleje, rozstawione ławki, posadzone krzewy, kwiaty, poziomki. Teren urozmaicają rzeźby z przedstawieniem postaci profesorów oraz nowoczesne instalacje edukacyjne, m.in. zegar słoneczny i model sfery armilarnej.

MK, źródło: UEK, UJ

Dyskusja (0 komentarzy)