Aktualności
Szkoły wyższe
30 Stycznia
Opublikowano: 2017-01-30

Uniwersytet w Białymstoku będzie współpracować z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

Uniwersytet w Białymstoku podpisał umowę o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W imieniu ZUS dokument podpisał dr Marcin Wojewódka, członek Zarządu ZUS, z ramienia UwB – dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB, rektor uniwersytetu. Dzięki porozumieniu Uniwersytet w Białymstoku oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych będą wspólnie realizować projekt: „Ubezpieczenia społeczne – edukacja z ZUS”.

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest otwarty na wszelkie inicjatywy, które możemy realizować wspólnie z uczelnią – organizację praktyk, udział w wykładach, działania naukowo-badawcze. Umowa daje nam podwaliny do współpracy i teraz to od nas i naszej aktywności będzie zależało, jakimi wypełnimy ją treściami – powiedział na spotkaniu dr Marcin Wojewódka.

– Jako uniwersytetowi od lat zależy nam bardzo na współpracy z instytucjami, które zajmują ważne miejsce w strukturze gospodarki i istotnie na nią wpływają. Mam nadzieję, że także ta umowa przyczyni się do wykorzystania wiedzy naszych naukowców w praktycznych działaniach – dodał prof. Robert Ciborowski.

Współpraca będzie realizowana m.in. poprzez wspólną organizację konferencji naukowych, udział w projektach badawczych. Przede wszystkim jednak porozumienie ma ułatwić studentom UwB dostęp do fachowej, praktycznej wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych, dlatego planowane są wykłady i konsultacje z udziałem pracowników ZUS, a także prezentacje podczas dni kariery czy targów pracy.

Ponadto studenci i doktoranci uniwersytetu będą mieli możliwość odbycia stażu lub praktyki w ZUS. Mogą też liczyć na wsparcie merytoryczne i dostęp do materiałów źródłowych podczas pisania prac dyplomowych z zakresu ubezpieczeń społecznych.

ZUS natomiast będzie zachęcał swoich pracowników do podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach, studiach i studiach podyplomowych realizowanych przez uniwersytet. Kadra ZUS będzie też miała możliwość korzystania z bibliotek uczelni.

Umowa została zawarta na okres 5 lat. W spotkaniu wzięli też udział Jerzy Maciej Kraszewski, dyrektor Oddziału ZUS w Białymstoku, dr hab. Renata Przygodzka, prof. UwB, która będzie koordynatorką współpracy z ramienia uczelni oraz Zbigniew Bogucki, koordynator ze strony ZUS.

Katarzyna Dziedzik

Dyskusja (0 komentarzy)