Aktualności
Szkoły wyższe
09 Lutego
Opublikowano: 2022-02-09

W dzień praca, po południu studia

Nową formułę studiów stacjonarnych II stopnia oferuje Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Skorzystają z niej osoby, które bezpłatną naukę i zdobycie tytułu magistra chcą pogodzić z rozwojem kariery zawodowej.

Coraz powszechniejszym zjawiskiem jest rozpoczynanie pracy przez młodych ludzi w trakcie studiów lub zaraz po ukończeniu I stopnia, przed zdobyciem tytułu magistra. U wielu osób pojawia się wówczas dylemat, w jaki sposób  pogodzić dalsze kształcenie z obowiązkami zawodowymi. Z myślą o nich Politechnika Bydgoska przygotowała nową formułę bezpłatnych studiów stacjonarnych II stopnia. Można pracować w ciągu dnia, a studiować bezpłatnie po południu.

W ramach formuły „STUDIUJ I PRACUJ” jeszcze w lutym zaproponujemy naszym studentom grupy
popołudniowe na wybranych kierunkach studiów II stopnia. Ćwiczenia oraz zajęcia laboratoryjne odbywać się będą stacjonarnie po godzinie 16:00 w wybrane dni tygodnia. Większość wykładów natomiast realizowana będzie zdalnie – zapowiada dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ,
prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich.

Uczelnia pomoże także znaleźć zatrudnienie studentom, którzy nie mają jeszcze pracy. W trakcie studiów będą mogli skorzystać z dedykowanych ofert przygotowanych przez partnerów biznesowo-gospodarczych Politechniki Bydgoskiej.

Grupę tę stanowi obecnie ponad 100 przedsiębiorstw. Poszczególne propozycje uwzględniać będą oczywiście możliwość kształcenia stacjonarnego w trybie popołudniowym – wyjaśnia prof. Małgorzata Gotowska.

Dla przyszłych magistrów uczelnia przygotowała także bezpłatny kurs LEAN MANAGMENT. To cykl wykładów i zajęć warsztatowych, podczas których poznają zasady, korzyści oraz techniki wdrożenia tzw. odchudzonego zarządzania – wiodącej koncepcji kształtowania i optymalizacji procesów produkcyjnych czy usługowych.

Rekrutacja na studia II stopnia na Politechnice Bydgoskiej rozpocznie się 14 lutego i potrwa dziewięć dni. Kształcenie w formule „STUDIUJ I PRCAUJ” zaplanowano na 10 kierunkach: budownictwo, inżynieria środowiska, architektura, zootechnika, transport, technologia chemiczna, biotechnologia, zarządzanie i inżynieria produkcji, elektronika i telekomunikacja, wzornictwo. Niewykluczone, że grupy popołudniowe pojawią się także w ofercie studiów stacjonarnych I stopnia w przyszłym roku akademickim.

źródło: PB

Dyskusja (0 komentarzy)