Aktualności
Szkoły wyższe
12 Stycznia
Źródło: www.aps.edu.pl
Opublikowano: 2023-01-12

W letnim semestrze zajęcia w APS już w nowym budynku

Od nowego semestru kampus Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie powiększy się o nowy budynek dydaktyczno-naukowy. Inwestycja pochłonęła ok. 40 mln zł.

Budowa rozpoczęła się w marcu 2020 roku. Pięciokondygnacyjny obiekt o powierzchni 1344 mkw. powstał na terenie kampusu uczelni przy ul. Szczęśliwickiej w Warszawie. Został połączony z dwoma sąsiadującymi budynkami uczelni. W nowym gmachu znajdują się dwie aule (na 100 i 170 miejsc). Większą wykonano według najlepszych praktyk akustyki pomieszczeń – wykorzystano specjalne panele akustyczne, które znacznie poprawią jakość pracy zarówno wykładowcom, jak i studentom. Oprócz tego w nowej przestrzeni zlokalizowano: 15 sal dydaktycznych (z miejscami dla 300 osób), czytelnię wraz z kabinami do cichej nauki oraz stanowiskami komputerowymi, sale seminaryjne, dwie pracownie z lustrami weneckimi, archiwum, strefę studenta, pokój rodzica z dzieckiem, dwie sale do odbywania zajęć w formie hybrydowej oraz salę Senatu.

W całym budynku zastosowano automatykę oświetlenia (czujniki ruchu, dopasowanie jasności światła do pory dnia i naświetlenia). Przystosowano go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m.in. zastosowane zostały kontrasty ułatwiające poruszanie się po kompleksie osobom niewidzącym lub słabowidzącym, dwie windy oraz odpowiednie oznaczenia. Wystrój czwartego piętra ozdobią prace pracowników i studentów Instytutu Edukacji Artystycznych oraz osób współpracujących z Akademią. W budynku swoją siedzibę znajdzie też Muzeum Marii Grzegorzewskiej. W trakcie przygotowywania jest nowa ekspozycja zbiorów.

Zajęcia w budynku D rozpoczną się już w nadchodzącym semestrze.

MK, źródło: APS

Dyskusja (0 komentarzy)