Aktualności
Szkoły wyższe
19 Kwietnia
Opublikowano: 2018-04-19

W podróż do krainy Oz. Dni Australii na UG

Marzy Ci się podróż do Australii? A może chciałbyś zamieszkać tam na stałe? Przyjdź na Dni Australii 2018, obal krążące o tym kontynencie mity i wygraj bilet lotniczy! Odkryj piękno oraz historię tego miejsca – po prostu zakochaj się w krainie kangurów. Wstęp wolny.

Zbliża się już 8. polska edycja Dni Australii. Jest to festiwal związany z najmniejszym, ale także, według wielu, najbardziej atrakcyjnym kontynentem do życia.

Miejsce, które dla wielu jest marzeniem, może stać się wkrótce rzeczywistością. I to nie tylko dzięki inspirującym warsztatom i wykładom, ale także dzięki biletowi lotniczemu do Australii, który będzie można wygrać już 24 kwietnia na Uniwersytecie Gdańskim. Od specjalistów uzyskasz wszelkie informacje na temat wiz, systemu edukacyjnego w Australii, kursów, wynagrodzeń w poszczególnych sektorach i wiele praktycznych informacji, które będą przydatne dla osób, chcących zamieszkać tam na dłużej.

Dni Australii będą możliwością do wielu ciekawych spotkań. Przede wszystkim z pasjonatami tego kraju, którzy zakochali się w nim podczas podróży, nauki czy pracy. Wśród gości tegorocznej edycji znaleźli się: prezenter telewizyjny Jarosław Kuźniar z go4world, który niedawno podróżował po czerwonej australijskiej ziemi; wielbiciel Australii, dziennikarz Marek Niedźwiecki, autor książki Australijczyk; bloggerzy – Gdzie Bądź, Los Wiaheros czy Julia Raczko; uczestnicy programów „Study in Australia” oraz „Work&Holiday in Australia”.

Dla chętnych możliwy będzie także udział w warsztatach sommelierskich prowadzonych przez Ambasadora Australijskich win Jacob’s Creek Wojciecha Cyrana oraz warsztaty gry na najstarszym instrumencie dętym na świecie aborygeńskim didgeridoo.

Organizatorem wydarzenia jest Albion House – firma, która jako pierwsza w Polsce zaczęła promować Australię organizując warsztaty, slajdowiska, wystawy fotograficzne, degustacje oraz zapraszając wyjątkowych gości.

Czas: 24 kwietnia 2018, godz. 15.00-21.30
Miejsce: Wydział Nauk Społecznych UG, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4, Audytorium S205 oraz ALCHEMIA WINA, Gdańsk, al. Grunwaldzka 415 (warsztaty sommelierskie obok Bałtyckiego Kampusu UG)

Szczegółowy program wydarzenia:

15.00-20.00 – darmowe indywidualne konsultacje wyjazdowe. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy. Zapisz się na konsultacje →
17.00 – otwarcie VIII Dni Australii 2018 dźwiękami didgeridoo – Marta Sapierzyńska
17.10 – dlaczego właśnie Australia? Poznajcie nas! Karolina Sypniewska-Wida
17.20 – Australia for education – Anthony Weymouth – Austrade Senior Trade Commissioner
17.50 – Gdzie Bądź – Australia z drona oczami bloggerów Pioter, Zońka oraz dron Dżonson
18.40 – oczami polskiego studenta – uczestnicy programu ‘Study in Australia’
19.10 – możliwości i organizacja wyjazdu do Australii – Paweł Wida
19.40 – spotkanie z wielbicielem Australii – Markiem Niedźwieckim
20.20 – wygraj bilet do Australii – konkurs
20.30 – warsztaty sommelierskie z Ambasadorem win Jacob’s Creek – Wojciechem Cyranem – koszt 20zł (degustacja 3 typów win oraz przekąski). Zapisy przez winicjatywa.pl – ograniczona ilość miejsc –lokalizacja: ALCHEMIA WINA, Gdańsk, al. Grunwaldzka 415
21.30 – zakończenie festiwalu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Więcej informacji: www.dniaustralii.com.

Monika Rogo

Dyskusja (0 komentarzy)