Aktualności
Szkoły wyższe
22 Czerwca
Centrum Konferencyjne DSW. Fot. Drone Film Festiwal
Opublikowano: 2017-06-22

Wiele atrakcji z okazji 20-lecia DSW

Kino plenerowe pod gwiazdami, spotkania z absolwentami DSW, wystawy prac artystów, symulatory lotów dronem, strefa gier i animacji 3D, active shooter – to tylko wybrane atrakcje i propozycje na sobotnie popołudnie, z okazji jubileuszu 20-lecia akademickiej działalności, na które  to wydarzenia już 24 czerwca 2017 roku  zaprasza Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu.

Dolnośląska Szkoła Wyższa w rankingach szkół wyższych organizowanym przez „Perspektywy” od lat uznawana jest za najlepszą niepubliczną uczelnię magisterską na Dolnym Śląsku i jedną z najlepszych w kraju. Ten wynik potwierdził także tegoroczny raport. Uczelnia, jako jedna z niewielu niepublicznych uczelni w Polsce, posiada pełne uprawnienia akademickie, kształci na 14 kierunkach od licencjatu po studia doktoranckie. W dwudziestoletniej historii dyplom DSW otrzymało ponad 31 tysięcy absolwentów, a obecnie studiuje w niej blisko 3,5 tys. studentów z Polski i z zagranicy. DSW w tym roku obchodzi jubileusz akademickiej działalności. Właśnie z tej okazji, w sobotę 24 czerwca od godziny 16:00, mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska będą mogli nieodpłatnie wziąć udział w wielu zaplanowanych  wydarzeniach.

Strefa gier, animacji 3D, rozszerzonej rzeczywistości, symulator lotów dronem…

W Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 od godz. 16:00 otwarta zostanie strefa mediów i nowych technologii. Chętni będą mogli samodzielnie sterować dronem na symulatorze, zobaczyć gry komputerowe, jakie stworzyli studenci DSW podczas zajęć, czy doświadczyć rozszerzonej rzeczywistości. Równolegle wszyscy chętni będą mogli obejrzeć film Miejsce dla Ciebie, który powstał specjalnie z okazji 20-lecia DSW, a tuż po nim  krótką formę sceniczną akademickiego Teatru AULA. Otwarte i dostępne będą także wystawy,  zarówno  prac studentów, jak i uznanych wrocławskich artystów. O godzinie 17:00 otwarta zostanie dodatkowa przestrzeń, w której prezentowane będą inspirujące przedsięwzięcia, jakie realizują obecnie studenci i podejmowali w przeszłości absolwenci najlepszej w regionie uczelni. „Strefa spotkań w mieście spotkań” to prawdziwa kuźnia talentów, w której spotkają się pasjonaci, ich mistrzowie i miłośnicy różnych dziedzin twórczości.

Kino plenerowe pod gwiazdami!

W sobotę o godzinie 22:00 wystartuje kino plenerowe. Na ogromnym ekranie będzie można zobaczyć dwa filmy: Raport mniejszości w reżyserii Stevena Spielberga, nakręcony na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka z Tomem Cruise’em w roli głównej, oraz Idiokrację w reżyserii Mike’a Judge’a z gatunku science fiction.

Dawid Frik

Dyskusja (0 komentarzy)