Aktualności
Szkoły wyższe
20 Września
Źródło: www.pwsz.suwalki.pl
Opublikowano: 2019-09-20

Władze publicznych uczelni zawodowych spotkały się w Suwałkach

Kilkudziesięciu rektorów i prorektorów z całej Polski gościło w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach na II Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych.

Przez cztery dni władze kilkudziesięciu uczelni brały udział w sesjach plenarnych, wizytach studyjnych oraz specjalnych warsztatach i prelekcjach. I sesja plenarna poświęcona została m. in. wirtualnej rzeczywistości i certyfikacji praktycznego kształcenia zawodowego. Podczas sesji podpisano porozumienie między KRePUZ-em a firmą Asseco Data Systems, czyli potentatem na rynku informatycznym (partnerem II Zgromadzenia KRePUZ). To właśnie przedstawiciele Asseco zorganizowali warsztaty z wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w edukacji oraz rozwiązaniach chmurowych w realizacji ścieżki dydaktycznej. Przedstawiciele Pearson oraz PCG Akademia mówili natomiast o Certyfikacji Praktycznego Kształcenia Zawodowego. Rektorzy zwiedzali również Centrum Transferu Technologii oraz Centrum Symulacji Medycznych w suwalskiej uczelni.

Uczestnicy Zgromadzenia odwiedzili również Fabryki Mebli Forte S.A – TANNE, gdzie powitał ich prezes Maciej Formanowicz. Tam też odbyła się II sesja plenarna poświęcona studiom dualnym, które suwalska uczelnia realizuje m. in. z firmą Forte. Konferencję podsumowano kolejnego dnia podczas wizyty w Wilnie (III sesja plenarna).

Konferencja Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych jest zrzeszeniem rektorów reprezentujących polskie publiczne wyższe szkoły zawodowe (PWSZ), mającym na celu współpracę tych uczelni, dbanie o ich interesy i reprezentację w środowisku szkolnictwa wyższego, zarówno w kraju, jak za granicą.

źródło: PWSZ Suwałki

Dyskusja (0 komentarzy)