Aktualności
Opublikowano: 2018-01-10

Wspólne budowanie

Politechnika Warszawska i firma Skanska SA będą współpracować w zakresie opracowywania nowoczesnych technologii z obszaru m.in. zielonego i zrównoważonego budownictwa, geotechniki, geofizyki oraz metodyki pracy z materiałami takimi jak asfalt i beton.

Podpisana umowa gwarantuje obu stronom kooperację na płaszczyźnie badawczej, edukacyjnej oraz kadrowej. Zespołowe działania ze strony naukowców Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej i specjalistów z Centrum Badań i Innowacji Skanska SA pozwolą rozwijać, a następnie wdrażać nowoczesne rozwiązania w sposób szczególny przeznaczone na potrzeby branży budowlanej.

Uzyskana dzięki współpracy wiedza umożliwi wprowadzenie na komercyjny rynek takich rozwiązań technologicznych, które poprawią jakość i konkurencyjność zainteresowanych podmiotów. Zmiany, jakie zachodzą obecnie we współczesnym przemyśle wymagają bowiem ścisłej współpracy między uczelniami a poszczególnymi firmami, co wspólnie podkreślili obaj sygnatariusze zawartego porozumienia.

az

(źródło: pw.edu.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)