Aktualności
Szkoły wyższe
11 Stycznia
Fot. Jacek Szabela
Opublikowano: 2023-01-11

Współpraca Politechniki Łódzkiej ze światową marką

Politechnika Łódzka i Grupa Saint-Gobain w Polsce podpisały list intencyjny dotyczący współpracy na rzecz rozwoju i edukacji studentów, a także wspólnych przedsięwzięć badawczych.  

Wolę współpracy wyrazili swoimi podpisami: prof. Krzysztof Jóźwik – rektor Politechniki Łódzkiej oraz Grzegorz Wojciechowski – absolwent Wydziału Chemicznego PŁ, na co dzień dyrektor generalny na Europę Wschodnią Saint-Gobain Surface Solutions.

Współpraca dotyczy m.in. praktyk i staży studenckich w ramach realizowanych przez firmę działań i projektów. Program ten będzie realizowany na kilku płaszczyznach – począwszy od pozyskiwania tematów do prac dyplomowych, przez organizowanie spotkań w ramach tzw. drzwi otwartych, z możliwością zwiedzania hal produkcyjnych, prezentacji sprzętu naukowo-dydaktycznego, laboratoriów itp., aż po nabór kadry inżynierskiej spośród absolwentów uczelni, zgodnie z potrzebami firmy. Kolejnym krokiem będą wspólne przedsięwzięcia badawcze, implementacyjne czy organizacyjne, które pozwolą studentom wykorzystać wiedzę w praktyce i nabyć cenne doświadczenie, będące kluczem do dalszego rozwoju zawodowego.

Będąca częścią korporacji firma Saint-Gobain HPM Polska sp. z o.o., z którą Politechnika Łódzka nawiązała współpracę, jest m.in. producentem materiałów ściernych znanej marki Norton, stosowanych w przemyśle metalowym, drzewnym, medycznym, energetycznym czy na rynku budowlanym. Wyróżnia się na tle konkurencji jako wiodący, społecznie zaangażowany pracodawca wybierany przez utalentowane osoby.

Saint-Gobain to światowy lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały oraz usługi dla rynku budowlanego i przemysłowego. Zintegrowane rozwiązania w zakresie renowacji budynków publicznych i prywatnych, lekkiego budownictwa oraz dekarbonizacji budownictwa i przemysłu są opracowywane w procesie ciągłej innowacji i zapewniają zrównoważony rozwój i efektywność.

Ewa Chojnacka, źródło: PŁ

Dyskusja (0 komentarzy)