Aktualności
Szkoły wyższe
27 Kwietnia
Opublikowano: 2018-04-27

Współpraca UKW z uczelnią z Kazachstanu

W dniach 23-26 kwietnia 2018 r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego gościł rektora Zachodniokazachstańskiego Uniwersytetu Państwowego imienia Utemisowa w Uralsku – Ashata Salimovich Imangalieva, profesora, doktora nauk pedagogicznych.

Bliska współpraca między UKW a WKSU rozpoczęła się już w roku 2012 wraz z podpisaniem oficjalnej umowy o współpracy akademickiej. Od tamtej pory na UKW goszczono już ponad 30 studentów i pracowników akademickich z uczelni w Uralsku, którzy w ramach mobilności akademickiej studiowali na studiach semestralnych lub przebywali na stażach naukowych. Od ubiegłego roku oba uniwersytety realizują wspólnie program Erasmus Plus – Mobilność z Krajami Partnerskimi.

W ramach rozstrzygniętego przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego Republiki Kazachstanu konkursu w roku akademickim 2018/2019 w Uralsku pracownik naukowy UKW będzie pełnił funkcję dyrektora Centrum Edukacji Multilingwalnej.

Podczas obecnej wizyty delegacji z Uralska na UKW prowadzono rozmowy na temat możliwości uruchomienia programu podwójnego dyplomowania na określonych kierunkach studiów. Obie uczelnie będą dążyć do rozwijania dalszej współpracy w zakresie nauki, edukacji oraz wymiany interkulturowej.

25 kwietnia 2018 r., podczas święta uczelni rektor ZUP w Uralsku prof. Ashat Salimovich Imangaliev został odznaczony Medalem Pamiątkowym UKW Casimirus Magnus.

Sławomir Łaniecki

Dyskusja (0 komentarzy)