Aktualności
Szkoły wyższe
17 Marca
Źródło: www.uw.edu.pl
Opublikowano: 2020-03-17

Wybory rektora UW przełożone na czerwiec

Zaplanowane na kwiecień wybory rektora Uniwersytetu Warszawskiego zostały przełożone na 17 czerwca. Ma to związek z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

We wtorek, 17 czerwca, Uczelniana Komisja Wyborcza w zawiązku z zarządzeniem rektora UW w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, podjęła uchwałę o zmianie kalendarza czynności wyborczych. Najważniejszą jej konsekwencją jest przełożenie wyborów rektora na 17 czerwca. Pierwotnie miały się odbyć 22 kwietnia. Na inne terminy przeniesiono także m.in. posiedzenie Senatu w sprawie opiniowania kandydatów (do 20 maja) czy zebranie przedwyborcze z kandydatami (do 25 maja).

O fotel rektora Uniwersytetu Warszawskiego ubiegają się: prof. Alojzy N. Nowak – dziekan Wydziału Zarządzania, prof. Paweł Strzelecki – dziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW i prof. Andrzej Tarlecki – prorektor ds. kadrowych i polityki finansowej. Nazwiska te wyłoniło głosowanie indykacyjne Kolegium Elektorów. Gremium to skupia 389 przedstawicieli wszystkich grup wspólnoty UW, w tym 311 nauczycieli akademickich i pracowników nieakademickich, 73 studentów i 5 doktorantów. Najwięcej głosów – 221 – otrzymał prof. Nowak, a w dalszej kolejności prof. Tarlecki (146) i prof. Strzelecki (96).

MK

Dyskusja (0 komentarzy)