Największa w Polsce grupa uczelni niepublicznych powiększyła się o kolejną placówkę. Łódź jest jedenastym miastem z Wyższą Szkołą Bankową, w której studenci będą mogli zdobywać praktyczną wiedzę, łącząc naukę z pracą zawodową.
Historia Wyższych Szkół Bankowych rozpoczęła się 28 lat temu, kiedy powstała pierwsza uczelnia w Poznaniu. Do dziś zaufało im już ponad 400 tys. studentów. Szkoły prowadzą 230 kierunków licencjackich i magisterskich oraz 680 kierunków studiów podyplomowych. Wyższe Szkoły Bankowe można znaleźć m.in. w Poznaniu, Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu czy Warszawie – a od teraz także w Łodzi.
Na studia w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi będzie się można zapisać już od 29 marca. Kandydaci znajdą w naszej ofercie studia licencjackie oraz 80 kierunków studiów podyplomowych. Na pierwszym stopniu będzie można studiować m.in. finanse i rachunkowość, design w biznesie oraz zarządzanie. W przygotowaniu są kolejne kierunki – informuje wicekanclerz Izabela Lewandowska, odpowiedzialna za organizację nowej uczelni.
Kandydaci mogą zapisywać się na studia online lub w stacjonarnym biurze rekrutacji. Nabór rusza we wtorek 29 marca.
Tworząc program każdego kierunku konsultujemy się z naszymi partnerami ze świata biznesu. Pozwala to z optymizmem patrzeć na przyszłe kariery naszych studentów, którzy uzyskają dokładnie taką wiedzę i doświadczenie, jakich potrzebuje rynek pracy – dodaje Izabela Lewandowska.
Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi będzie mieścić się w centrum miasta, w okolicach pl. Niepodległości. Można do niej łatwo i szybko dojechać komunikacją publiczną. Obecnie w porozumieniu z miejskim konserwatorem zabytków przeprowadzany jest remont budynku.
Jak zapowiadają władze Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi, uczelnia będzie czerpać z doświadczenia całej grupy.
Działamy w myśl idei work-life balance, udowadniamy na co dzień, że możliwe jest łączenie nauki z pracą i życiem prywatnym. Potwierdzają to badania – średnio 80% naszych studentów już w trakcie studiów I stopnia pracuje zawodowo. Chcemy, aby studia w Wyższej Szkole Bankowej były dla nich okresem niezapomnianej przygody – deklaruje Izabela Lewandowska.
Wyższe Szkoły Bankowe należą do największej grupy uczelni niepublicznych w Polsce. Są obecne w 11 miastach: Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. W ofercie uczelni znajdują się studia I i II stopnia, studia podyplomowe oraz MBA. Według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki, w roku akademickim 2021/2022 WSB po raz kolejny zajęły czołowe miejsca w zestawieniu najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich.
źródło: WSB