Aktualności
Opublikowano: 2017-07-10

Zakończyła się rejestracja na studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej

6 lipca o północy zakończyła się rejestracja kandydatów na studia rozpoczynające się od semestru zimowego roku akademickiego 2017/2018. Zapisy odbywały się drogą elektroniczną – poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Kandydaci na studia pierwszego stopnia mogli wybierać spośród bogatej oferty 29 kierunków prowadzonych na 7 wydziałach Politechniki Białostockiej – od architektury, poprzez budownictwo, elektrotechnikę, informatykę, leśnictwo, mechanikę i budowę maszyn po zarządzanie. W sumie na przygotowanych przez Uczelnię 1765 miejsc zapisało się 4470 osób. Najwięcej – 619 – na informatykę. Ten kierunek od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Z zainteresowaniem maturzystów spotkały się także: budownictwo (452 zapisy), logistyka (430), mechanika i budowa maszyn (299), automatyka i robotyka (265), elektrotechnika (229) i zarządzanie (208). Największa konkurencja – 3,7 osoby na jedno miejsce – jest na gospodarce przestrzennej. Na drugim miejscu znajduje się logistyka oraz automatyka i robotyka – 3,5, na trzecim: informatyka oraz  zarządzanie – 3,4. Powyżej 3 osób na jedno miejsce odnotowaliśmy także na takich kierunkach jak: budownictwo, biotechnologia, matematyka stosowana, mechatronika.

– Listę kandydatów zakwalifikowanych na studia ogłosimy 13 lipca. Następnie od 14 do 18 lipca (z wyłączeniem niedzieli) będzie czas na składanie kompletu dokumentów – w ten sposób kandydaci zakwalifikowani potwierdzą chęć studiowania na wybranym kierunku na Politechnice Białostockiej. Tu podkreślamy, że komplet dokumentów należy składać do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej na tym wydziale, na którym prowadzony jest kierunek studiów wybrany przez kandydata – mówi Justyna Grodzka z Centrum Rekrutacji, Studiów Podyplomowych i Szkoleń PB.

– Zachęcamy jednak do śledzenia na bieżąco informacji na stronie www. pb.edu.pl/rekrutacja, ponieważ jeżeli zwolnią się miejsca na listach osób zakwalifikowanych, kolejne osoby mają szansę na przyjęcie.Wyniki uzupełniania list ogłoszone zostaną 19 i 24 lipca – dodaje Justyna Grodzka.

Ostateczna lista kandydatów przyjętych na studia stacjonarne I i II stopnia będzie znana 27 lipca.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)