Aktualności
Szkoły wyższe
06 Lutego
Opublikowano: 2017-02-06

Zapisy na ostatni w tym roku akademickim trymestr Uniwersytetu Otwartego

Trwa przyjmowanie zapisów na trzeci, wiosenny trymestr UO. Oferta obejmuje blisko 80 kursów – te najpopularniejsze z poprzednich trymestrów oraz ponad 60 zupełnie nowych. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na fakt, że znacznie rozszerzona została oferta z bloku przedmiotów reprezentujących nauki ścisłe i przyrodnicze, zresztą zgodnie z postulatami zainteresowanych.

Większość tematów zajęć Uniwersytetu Otwartego jest przeznaczona dla tych, którzy chcą podnieść dotychczasowe kwalifikacje zawodowe i uzupełnić swoje wykształcenie. Są i takie, które zainteresują osoby stawiające na rozwój osobisty, są hobbystami i chcą pogłębiać konkretne zainteresowania na poziomie akademickim. Dla nich jednocześnie będzie to okazja spotkania innych pasjonatów i osób o podobnych zainteresowaniach, a przy okazji porozmawiania o swoich pasjach z naukowcami, niejednokrotnie prawdziwymi autorytetami.

Wszystko to za stosunkowo niewygórowaną cenę od 160 zł za 15-godzinny wykład. Bez zbędnych formalności kandydat wchodzi na stronę internetową, wybiera kurs, potem płaci i już może realizować swoje marzenia. Zapisy będą trwały do 20 lutego. Warto pamiętać, że o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia rozpoczną się po 21 marca 2017 roku.

Uniwersytet Otwarty jest nową inicjatywą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obok standardowej misji kształcenia studentów I, II i III stopnia oraz na studiach podyplomowych, proponujemy zajęcia dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia (od 16 roku życia). Oferujemy kursy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich, a więc wykładów i ćwiczeń, a nawet laboratoriów, które trwają cały semestr (najczęściej od 15 do 30 godzin).

Na zakończenie kursu słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładach, a po zdaniu dobrowolnego egzaminu uzyskuje dodatkowo świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia i oceną. Spotkania odbywają się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Pierwsza oferta przygotowana została jeszcze we wrześniu tego roku. Ostatecznie w pierwszym trymestrze jesiennym uruchomiono 8 kursów, na które zapisało się ponad 200 słuchaczy. Zajęcia drugiego, zimowego trymestru obejmują ponad 450 słuchaczy i 19 grup.

Szczegóły oferty i regulamin kursów dostępne są na stronie Uniwersytetu Otwartego UAM: www.uo.amu.edu.pl.

Przemysław Stanula

Dyskusja (0 komentarzy)