Aktualności
Szkoły wyższe
26 Maja
Fot. Jacek Koślicki
Opublikowano: 2023-05-26

Zawieszono wiechę na budynku Centrum Sportu i Rekreacji UMG

Na budynku Centrum Sportu i Rekreacji powstającym na terenie kampusu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zawisła tradycyjna wiecha. Obiekt ma zostać oddany do użytku w czerwcu przyszłego roku. 

Budowa rozpoczęła się w połowie 2022 roku. Do tej pory wykonano już 40% prac. Powstała cała konstrukcja budynku, zakończony jest stan surowy, aktualnie trwają prace murarskie. Obiekt zlokalizowany jest na terenie kampusu UMG przy ulicy Morskiej, w miejscu wyburzonej poprzedniej hali sportowej. Z uwagi na zły stan techniczny i wysokie koszty utrzymania, modernizacja hali okazała się zbyt kosztowna i niecelowa.

Nowy budynek o powierzchni całkowitej blisko 7 tys. mkw. będzie miał pięć kondygnacji, z czego jedną podziemną. Znajdą się w nim: pełnowymiarowa hala sportowa ze ścianką wspinaczkową, osiem szatni z pełnym zapleczem sanitarnym, szatnia dla sędziów i pracowników z zapleczem sanitarnym, pokoje dla trenerów, przestrzeń usługowa, pokoje gościnne dla sportowców, sztabu szkoleniowego z aneksami kuchennymi i łazienkami dla 40 osób, widownia dla 130 osób, zaplecze sanitarne dla widzów, strefa fitness i siłownia, sauna, przestrzenie biurowe, sala konferencyjna, przestrzeń techniczna, a także parking podziemny na 49 miejsc.

Cały obiekt zaprojektowano tak, aby jak najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Halę sportową będzie można w miarę potrzeb dostosować do różnych zajęć sportowych czy rekreacyjnych, np. szybko podzielić na trzy niezależne boiska do siatkówki, z których każde spełnia wymogi FIVB. Jeśli dodamy do tego ściankę wspinaczkową, strefę fitness, saunę, to widać, że będziemy mogli znacznie poszerzyć i uatrakcyjnić ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych dla naszych studentów i pracowników – zauważa dr Andrzej Lachowicz, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji UMG.

Nowoczesna hala zostanie docelowo połączona z nowym domem studenckim, którego powstanie zaplanowano w drugim etapie budowy tego kompleksu sportowo-akademickiego. Jego otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2024 roku. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wynosi około 55 mln zł. Część tej sumy stanowi dotacja celowa Ministerstwa Infrastruktury.

MK, źródło: UMG

Dyskusja (0 komentarzy)