Aktualności
Szkoły wyższe
07 Marca
Opublikowano: 2018-03-07

Zbliżają się Drzwi Otwarte UMCS

Wielkimi krokami zbliżają się Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczelnia zaprasza 9 marca od godz. 9.00 do ACK UMCS „Chatka Żaka”, na poszczególne wydziały i do jednostek ogólnouniwersyteckich.

Dla kandydatów przygotowano mnóstwo atrakcji i niespodzianek, a na każdego odwiedzającego uniwersytet czeka dużo uśmiechu, pozytywnej energii i świetna atmosfera.

Podczas Drzwi Otwartych UMCS „Chatkę Żaka” podzielona zostanie na specjalne strefy tematyczne: edukacji, studenta, rozwoju kompetencji, cudzoziemca i HI-TECH, gdzie będzie można m.in. zobaczyć roboty, sterować robotycznym ramieniem, a tym samym zanurzyć się w wirtualnej przygodzie przy pomocy supernowoczesnego sprzętu. Zostanie stworzone także miejsce do niecodziennej rozmowy i spotkań z nauczycielami akademickimi oraz naukowcami UMCS. Mowa o nowym przedsięwzięciu pn. „Kawiarenka Naukowa UMCS”, stanowiącym idealne miejsce do rozmowy zarówno o kwestiach naukowych, jak i o samym studiowaniu. Punkt będzie zlokalizowany w obecnej Kawiarni artystycznej Le’Żak w „Chatce Żaka” w godz. 10:00-12:00, w tym czasie co pół godziny swoje „dyżury” będzie pełniło sześć osób reprezentujących różne wydziały uczelni.

Dla wszystkich tych, którzy 9 marca nie będą mogli osobiście wziąć udziału w Drzwiach Otwartych UMCS, przygotowaliśmy relację „na żywo”: od godz. 9.00 do 11.00 zapraszamy do oglądania  programu przygotowanego przez zespół Telewizji Akademickiej TV UMCS. Nie zabraknie rozmów z ciekawymi gośćmi, ważnych informacji dotyczących tegorocznej rekrutacji na studia, a nade wszystko – prezentacji życia uczelni. Streaming dostępny będzie na stronie: www.umcs.pl/pl/do-live.htm

Program „na żywo” będzie także prowadziło Akademickie Radio Centrum. Podczas ogłaszanych na antenie konkursów, aktywni słuchacze będą mogli wygrać gadżety z logo UMCS. Z kolei o godz. 12.00 zapraszamy na program “Centrum wiedzy”, gdzie zaproszeni goście – znani absolwenci Uczelni – opowiedzą nam o swoich latach studenckich.

Pasjonaci gier typu „escape room” zaproszeni zostaną do zabawy pod nazwą „Try to get out”, w której na wszystkich śmiałków czekać będzie pokój zagadek. Do czerwoności rozgrzeją się szare komórki kandydatów na studia, którzy wezmą udział w bezlitosnym pojedynku na daty, nazwiska i nazwy odbywającym się w ramach turnieju „Jeden z UMCS”. W części artystycznej wydarzenia zaplanowano zaś występy Zespołu Tańca Ludowego UMCS, Zespołu Tańca Towarzyskiego “Impetus”, spektakl biograficzny pt. Maria w wykonaniu grupy tanecznej zMYSŁ czy koncert Ona czuje we mnie Jazz…, czyli piosenki disco polo w nowym jazzowym brzmieniu (godz. 10.00 Sala widowiskowa „Chatki Żaka”).

Tego dnia okaże się także jak ważny dla młodego człowieka jest sport, o czym wszyscy zainteresowani przekonają się odwiedzając Centrum Kultury Fizycznej, gdzie rozgrywać się będzie Turniej o Puchar Rektora UMCS.

Drzwi Otwarte UMCS to świetna okazja do spotkania z doradcami zawodowymi, ze studentami poszczególnych Wydziałów, z przedstawicielami kół naukowych, z naukowcami, czy egzaminatorami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Tego dnia zaprezentujemy ofertę naszych kierunków, opowiemy o przebiegu rekrutacji, a także pomożemy wybrać najlepszą ścieżkę kształcenia i kariery. Podczas Drzwi Otwartych UMCS odbędą się również wycieczki po kampusie, spacery, warsztaty, wykłady, pokazy i wiele więcej.

Szczegółowe informacje, program główny wydarzenia oraz programy akcji na poszczególnych wydziałach UMCS znajdują się na stronie: www.drzwiotwarte.umcs.pl

Filmik promujący inicjatywę: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=bTH9QAYpKnQ

9 marca br. Inauguracja wydarzenia – godz. 9.00 ACK UMCS “Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16).

Aneta Adamska

Dyskusja (0 komentarzy)