Aktualności
Szkoły wyższe
08 Października
Źródło: Wikipedia
Opublikowano: 2021-10-08

Zmodernizują budynki w szczecińskim kampusie

Budynki dwóch wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego przejdą kompleksową modernizację. Sale wykładowe zostaną unowocześnione, a obiekty dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. 

Uroczyste podpisanie umowy na przebudowę dwóch budynków w kampusie Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Piastów odbyło się 6 października. Obiekty wykorzystywane są obecnie przez Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Humanistyczny.

To bardzo ważny dla nas moment. W imieniu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz całej społeczności akademickiej pragnę podziękować prezydentowi Piotrowi Krzystkowi. Gdyby nie inicjatywa i wsparcie Urzędu Miasta, realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa. Kieruję swoje podziękowania również ku całemu Kolegium Rektorskiemu – gdyby nie Państwa życzliwość oraz zrozumienie trudnej sytuacji infrastrukturalnej wydziału, inwestycja ta nie doszłaby do skutku – powiedziała dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof. US, dziekan WPiA.

Budynek Wydziału Prawa i Administracji oraz budynek Wydziału Humanistycznego znajdują się na terenie kampusu przy al. Piastów 40b. To teren dawnych koszar wojskowych. Oba gmachy zostaną kompleksowo przebudowane. Nastąpi ich dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, a sale wykładowe będą unowocześnione.

Ta inwestycja od dawna leżała na sercu władzom uczelni. Dla nas Kampus Piastów zawsze był czymś najważniejszym. I właśnie teraz udało się doprowadzić do podpisania umowy na przebudowę dwóch budynków. Będzie to domknięcie modernizacji całego kampusu. Szczecin będzie miastem jeszcze bardziej akademickim – podkreślił prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przebudowę wykona konsorcjum firm: HD Investment sp. z o.o. sp. k. oraz HD Construction sp. z o.o. Wartość inwestycji opiewa na blisko 16 mln zł. Ponad połowę stanowi dofinasowanie zoe środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

To już kolejna inwestycja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W czasie ostatniego roku została wybudowana winda w budynku głównym przy ul. Narutowicza 17A, powstała profesjonalna Sala Rozpraw, właśnie powstaje Sala Symulacji z symulatorem w technologii VR osoby ze szczególnymi potrzebami.

źródło: US

Dyskusja (0 komentarzy)