Aktualności
Szkoły wyższe
02 Czerwca
Opublikowano: 2017-06-02

Zwycięstwo w Regionalnych Zawodach Szybowcowych

Od 13 do 21 maja br. rozgrywane były Regionalne Zawody Szybowcowe w Lisich Kątach koło Grudziądza. DISCUS CS SP-3971 pilotowany przez pracownika Politechniki Rzeszowskiej Wojciecha Średniawę wywalczył złoty medal. Pilot i szybowiec okazali się nie do pokonania we wszystkich konkurencjach. Wynik sportowy potwierdził tylko, że DISCUS wciąż jest bardzo dobrym, uniwersalnym szybowcem wyczynowym, który pozwoli pilotom Akademickiego Ośrodka Szybowcowego godnie reprezentować Politechnikę Rzeszowską.

DISCUS CS  SP-3971 jest szybowcem wyczynowym V (przedostatniej) generacji, który uzupełnił flotę Akademickiego Ośrodka Szybowcowego Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej pod koniec 2016 r. W okresie zimowym został doposażony w elektroniczne przyrządy pilotażowo-nawigacyjne i technicznie przygotowany do startu w zawodach i treningu. Obecnie szybowiec wrócił do Bezmiechowej, ale już planuje się jego udział w kolejnych zawodach, w tym rangi mistrzostw Polski.

Należy dodać, że nie tylko DISCUS wywalczył medale w tym czasie. Podczas regionalnych zawodów GCC Prievidza rozgrywanych na Słowacji studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Szybowników Politechniki Rzeszowskiej, Marek Niewiadomy i Wojciech Wojtaczka (reprezentując aerokluby regionalne), zdobyli odpowiednio złoty i srebrny medal tych zawodów.

Anna Worosz

Dyskusja (0 komentarzy)