Aktualności
Wybory 2024
13 Marca
Źródło: www.uw.edu.pl
Opublikowano: 2024-03-13

Jednak trzech kandydatów na rektora UW

Nie czterech, a trzech kandydatów wystartuje w wyborach na rektora Uniwersytetu Warszawskiego, które zaplanowano na 18 kwietnia. Jeden z wyłonionych przez Kolegium Elektorów poinformował, że nie będzie się ubiegał o insygnia rektorskie.

Jak już informowaliśmy, 6 marca Kolegium Elektorów wyłoniło w głosowaniu indykacyjnym pretendentów do fotela rektora Uniwersytetu Warszawskiego na kadencję 2024–2028. Najwięcej głosów uzyskał obecny sternik uczelni prof. Alojzy Z. Nowak, ale wymagany próg 10% głosów elektorskich przekroczyły także trzy inne osoby: dr hab. Łukasz Niesiołowski-Spanò, dr hab. Sławomir Żółtek i dr hab. Maciej Górecki. Nazajutrz po ogłoszeniu wyników w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie dr. hab. Sławomira Żółtka.

Państwa głosy odbieram jako wyraz poparcia społeczności akademickiej dla mojej dotychczasowej pracy, którą wykonuję jako prorektor UW, a także dla polityki Rektora Alojzego Z. Nowaka i całego zespołu rektorskiego w zakresie spraw studenckich i jakości kształcenia (…)  Jestem głęboko przekonany, że nasze dalsze działania i wspólne zaangażowanie w rozwój Uniwersytetu Warszawskiego będą przynosić owocne rezultaty, niezależnie od zajmowanych stanowisk czy pełnionych funkcji. Mam też nadzieję, że z tego samego powodu zrozumiecie Państwo moją decyzję o nieubieganiu się o insygnia rektorskie w nadchodzących wyborach – napisał prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UW.

Oznacza to, że na placu boju pozostali trzej kandydaci. Dodajmy, że decyzję w tym zakresie podjęła też Rada Uczelni. Gremium to wskazało jako kandydata na rektora prof. Alojzego Z. Nowaka. W kolejnym etapie kandydatury zostaną zaopiniowane przez Senat uczelni. Posiedzenie odbędzie się 20 marca. Niespełna tydzień później dojdzie do spotkania przedwyborczego kandydatów ze społecznością akademicką UW. Nowego rektora Uniwersytetu Warszawskiego poznamy 18 kwietnia. 

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)