Aktualności
Życie akademickie
19 Kwietnia
Źródło: Inwestprojekt
Opublikowano: 2019-04-19

10 mln zł na centrum dydaktyczno-kulturalne w Akademii Pomorskiej

Akademia Pomorska w Słupsku otrzymała środki na centrum dydaktyczno-kulturalne. Gmach służyć będzie studentom m.in. jako sala wykładowa, a całemu miastu – na koncerty i inne wydarzenia. Otwarcie planowane jest na rok 2021.

Prace nad realizacją projektu rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają zgodnie z planem dwa lata. Zakładają gruntowną przebudowę zabytkowego budynku położonego przy ulicy Jana Kozietulskiego 7. Opuszczony i nieużytkowany przez prawie dwadzieścia lat gmach po dawnej stołówce wojskowej po przebudowie będzie nowoczesnym zapleczem dydaktyczno-reprezentacyjnym z wielofunkcyjną salą konferencyjną. Posłuży nie tylko uczelni, ale także mieszkańcom całego miasta i regionu. Przystosowanie go do nowych potrzeb przewiduje m. in. stworzenie wielofunkcyjnej sali audytoryjnej zdolnej pomieścić, w zależności od przestrzennej konfiguracji, prawie 400 osób. W sali będzie można przeprowadzać zajęcia dydaktyczne, organizować konferencje, a także wydarzenia istotne z punktu widzenia potrzeb mieszkańców Słupska. Audytorium będzie mogło pełnić funkcję sali bankietowej i widowiskowej, goszcząc przedstawienia teatralne i koncerty. Dzięki ściance przesuwnej, dzielącej widownię, powstanie dodatkowe pomieszczenie, które umożliwi przeprowadzanie prób. Ponadto w piwnicach przewiduje się lokalizację wielu funkcji towarzyszących takich jak magazyny czy archiwa. Obiekt będzie również dostosowany do osób z niepełnosprawnościami.

Budynek jest częścią zabytkowego zespołu koszarowego, dlatego przebudowa będzie przeprowadzona z zachowaniem jego historycznego kształtu.  Całkowity koszt przebudowy dawnej wojskowej stołówki wynosi ponad 12 mln złotych, z czego wkład własny uczelni wynosi ponad 2,5 mln złotych, a pozostałą część – 10 mln zł – wyłoży Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Decyzję o dofinansowaniu na ręce rektora AP dr. hab. inż.  Zbigniewa Osadowskiego, prof. AP, przekazał poseł ziemi słupskiej, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller.

Źródło: AP

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)