Aktualności
Opublikowano: 2018-03-07

17. edycja konkursu APH – wkrótce koniec zgłoszeń

Do 25 marca br. studenci IV i V roku kierunków artystycznych w całej Polsce mogą przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Udział w konkursie to nie tylko szansa na zdobycie konkretnych nagród, ale też realna przestrzeń do zaistnienia w szerokim obiegu sztuki.

Zachęcając nowych uczestników do wejścia w pole sztuki, konkurs APH otwarty jest równocześnie na głos młodego pokolenia i na jego świeże spojrzenie. Do konkursu młodzi twórcy mogą zgłaszać prace z obszarów: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance, które można przesyłać przez specjalny panel na stronie internetowej.

Zgłoszenia konkursowe należy zgłosić w prostym panelu online na STRONIE oraz zapoznać się z informacjami i wymaganiami formalnymi w REGULAMINIE konkursu.

To, co wyróżnia konkurs APH spośród wielu innych konkursów artystycznych, to wsparcie w budowaniu własnej drogi twórczej oraz zainteresowanie się działaniami tych, którzy jeszcze nie opuścili murów uczelni. Jury konkursowe ogłosi grupę finalistów 9 maja br. Ich prace zostaną pokazane 25 czerwca br. na wystawie finałowej w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Uczestnicy 17. edycji konkursu APH mają szansę na miesięczny wyjazd rezydencyjny do Nowego Jorku oraz Walencji. Jeden z finalistów może również liczyć na mecenat Artystycznej Podróży Hestii i zdobyć Nagrodę Fundacji Artystyczna Podróż Hestii w postaci stypendium o wartości 12.000 zł. Laureat nagrody rezydencyjnej w Nowym Jorku objęty zostanie opieką partnera konkursu APH – centrum rezydencyjnego Residency Unlimited na Brooklynie. Laureat nagrody rezydencyjnej w Walencji będzie mógł natomiast wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje nowoczesny kampus Uniwersytetu UPV – Universitat Politècnica de València. Oprócz wymienionych wyżej nagród, przyznana zostanie również Nagroda Specjalna Prezesa Grupy ERGO Hestia Piotra M. Śliwickiego – komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia

Informacje o konkursie:

www.artystycznapodrozhestii.pl

#konkursaph

Facebook: Artystyczna Podróż Hestii

Instagram: @konkursaph

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii

Dyskusja (0 komentarzy)