Aktualności
Życie akademickie
14 Marca
Opublikowano: 2018-03-14

22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej

Już po raz drugi Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie wspólnie organizują Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Targi rozpoczynają się w piątek 23 marca 2018 w hali nr 1 MTP i potrwają do niedzieli 25 marca 2018.

Oprócz dużego wyboru książek licznego grona wydawców akademickich (uczelniane wydawnictwa naukowe), będzie też można znaleźć nowości wydawców książek popularnonaukowych (m.in. Prószyński Media Sp. z o.o., Rebis, Bellona SA, Helion SA, PWN). Tradycyjnie wydawcy będą prowadzili sprzedaż książek w cenach promocyjnych.

Uczestnicy Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej wybierać mogą z wielu propozycji ciekawych wydarzeń towarzyszących. Przygotowano m.in.: konferencję: Nowe MediaNowa przestrzeń komunikacji z uczniem; panel z udziałem Małgorzaty Szczodrowskiej z Federation of European Publishers nt. Unia Europejska a prawo autorskie – przegląd prac legislacyjnych; a w ramach Forum Wydawców Katarzyna Nakonieczna z Biblioteki Narodowej omówi temat ISBN w praktyce.

Między wydarzeniami zapraszamy na stoisko Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej – idealnego miejsca na odpoczynek i relaks z komiksem. Każdy tu znajdzie coś dla siebie.  Wśród różnorodności i bogactwa komiksowej sztuki jest także największy zbiór powieści rysunkowych w Polsce. Natomiast pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu zaproszą wszystkich chętnych na zajęcia relaksacyjne Joga z książką.

W tym roku na dobrą zabawę mogą liczyć również dzieci, gdyż specjalnie dla nich przygotowane zostały warsztaty. Studenci Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM na zajęciach Podróż do świata zmysłów poprowadzą dzieci ścieżką poszczególnych stacji sensorycznych, np.: zapachowe kubeczki, bystre oko, dotykowe memory, sensoryczny labirynt. A na końcu ścieżki każdy uczestnik znajdzie drobny upominek. Pracownicy Ogrodu Botanicznego na warsztatach artystycznych Świąteczne wyplatanki, wiosenne wianki pokażą jak wyplatać świąteczne ozdoby. Natomiast studenci Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM poprowadzą panel czytelniczy Wspólne czytanie, a pracownicy Instytutu Konfucjusza zapraszają na warsztaty chińskiej kaligrafii – Malowanie słowem.

Targom towarzyszyć też będzie wystawa projektu oraz wizualizacji fresku na elewację Muzeum Narodowego w Poznaniu autorstwa Piotra Drozdowicza. Inspiracją do powstania projektu jest obraz „Melancholia” Jacka Malczewskiego z kolekcji Muzeum Narodowego w Poznaniu. Wystawa przedstawia propozycję alternatywnej, wobec popularnego dzisiaj street artu, obecności malarstwa ściennego w przestrzeni miasta. W projekcie Piotra Drozdowicza kluczową rolę spełnia odniesienie się do bogatej tradycji tego rodzaju malarstwa zarówno w kontekście technologicznym, jak i kompozycyjnym.

Małgorzata Adamczak

Program 22. PTKNiP_23-25.03.2017

Dyskusja (0 komentarzy)