Aktualności
Życie akademickie
15 Października
Źródło: FEP
Opublikowano: 2018-10-15

25 stypendystek „Nowych technologii dla dziewczyn”

25 najzdolniejszych studentek z informatyki i kierunków pokrewnych otrzymało stypendia w ramach czwartej edycji prestiżowego programu Nowe technologie dla dziewczyn” stworzonego przez firmę Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy. Wybrano je spośród ponad 600 zgłoszeń.

W tym gronie najliczniej reprezentowana jest Politechnika Gdańska (6 laureatek), a tuż za nią Akademia Górniczo-Hutnicza (5). Po dwie wyróżnione studentki mają Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski oraz Politechnika Poznańska. Pozostałe stypendystyki studiują na politechnikach: Śląskiej, Białostockiej, Wrocławskiej i Łódzkiej oraz na uniwersytetach: Jagiellońskim, Mikołaja Kopernika, Wrocławskim i Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

„Nowe technologie dla dziewczyn” to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Stypendystki otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Znajdą się też pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonego pracownika firmy Intel, a w wakacje zostaną zaproszone na staż do Gdańska, gdzie znajduje się największy ośrodek R&D Intela w Europie, lub do amerykańskiej siedziby firmy.

Źródło: Fundacja Edukacyjna Perspektywy

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)