Aktualności
Życie akademickie
24 Kwietnia
Źródło: KUL
Opublikowano: 2023-04-24

Absolwenci Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą odebrali dyplomy

Ponad 250 absolwentów z 11 krajów otrzymało certyfikaty ukończenia Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. W niedzielę, 23 kwietnia, w Paryżu zakończono pierwszą edycję przedsięwzięcia. 

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zostało powołane pół roku temu z inicjatywy ks. prof. Mirosława Kalinowskiego, rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Składając gratulacje absolwentom pierwszej edycji, rektor zaznaczył, że kluczem do sukcesu była otwartość środowisk polonijnych oraz wsparcie przedstawicieli Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

Gdyby nie otwartość Polonii to nasza propozycja nie byłaby możliwa do realizacji. Twórcami sukcesu są dwie instytucje: KUL oraz Polska Misja Katolicka we Francji, ale również nasi słuchacze, rozsiani po całym świecie – stwierdził ks. prof. Mirosław Kalinowski.

W niedzielę certyfikaty ukończenia Studium odebrało ponad 250 absolwentów z 11 krajów. Podczas uroczystości rektor podkreślił również istotny wkład w działalność Studium ponad 60 wykładowców KUL, pracowników Akademii Polonijnej KUL oraz Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL.. Zapowiedział jednocześnie uruchomienie kursów w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.

Oferta edukacyjna Studium powstała w wyniku współpracy uniwersytetu z Polskimi Misjami Katolickimi, ambasadami i konsulatami Rzeczypospolitej Polskiej oraz instytucjami i organizacjami polonijnymi. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a prowadzą je profesorowie, wykładowcy i eksperci KUL. Kursy trwają sześć miesięcy i odbywają się w trybie hybrydowym. Absolwenci otrzymują dyplomy KUL i certyfikaty ukończenia Studium w języku polskim i angielskim. W ofercie znajdują się m.in. kursy z zakresu nowych mediów i komunikacji, teologii nowej ewangelizacji, promocji kultury polskiej czy opieki nad pacjentem przewlekle chorym i paliatywnym.

MK, źródło: KUL

Dyskusja (0 komentarzy)