Aktualności
Życie akademickie
25 Lipca
Źródło: WSB w Poznaniu
Opublikowano: 2022-07-25

Absolwenci WSB w Poznaniu rzucili biretami nad Maltą

Ponad 600 absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu wysłuchało „Gaudeamus igitur” nad brzegiem Jeziora Maltańskiego. Po raz pierwszy w historii uczelni absolutorium zorganizowano „pod chmurką”.

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu istnieje na akademickiej mapie stolicy Wielkopolski już od 27 lat. W tym roku po raz pierwszy absolutorium zorganizowano na świeżym powietrzu. Pieśń „Gaudeamus igitur” wybrzmiała tuż nad brzegiem Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Kolejny etap kształcenia zakończyło uroczyście ponad 600 absolwentów.

Inspiracją były amerykańskie „graduation ceremony”. Choć wydarzenie miało unikalny charakter, nie mogło zabraknąć tradycyjnych elementów kojarzących się z uroczystym zamknięciem tego rozdziału w życiu studentów. Wręczono wyróżnienia za wyniki w nauce oraz dyplomy za aktywność w życiu uczelni, a także karty absolutoryjne dla każdego absolwenta. Krótki recital zaprezentował chór Ignis Cantores.

Czas studiowania to nie tylko nauka, ale też okres zmian i wchodzenia w dorosłość, poznawanie świata i kreowanie własnej perspektywy. To był i nadal jest nasz czas na odkrywanie i poznawanie siebie. Jednak to wszystko nie byłoby możliwe, gdybyśmy nie otrzymali wsparcia od naszych najbliższych. To właśnie rodzice, dziadkowie czy przyjaciele są z nami w tych dobrych, ale też w tych trudnych chwilach. Nie zapomnijmy podziękować im za ich obecność, wsparcie i dobre słowo – podkreśliła w swoim przemówieniu Katarzyna Płaczek, absolwentka i jednocześnie przewodnicząca Rady Samorządu Studenckiego WSB w Poznaniu.

W sumie w tym roku mury WSB w Poznaniu opuściły 1543 osoby. Najwięcej ukończyło studia I stopnia na kierunkach finanse i rachunkowość (248), zarządzanie (204) i psychologia w biznesie (180). Wśród tegorocznych absolwentów byli także m.in. informatycy (30) i logistycy (11) kształcący się na studiach inżynierskich. Naukę na jednolitych studiach magisterskich zakończyło też 32 absolwentów prawa.

Atutem WSB w Poznaniu jest bliska współpraca z biznesem – pracodawcami oraz organizacjami zrzeszającymi pracodawców. W przyszłym roku planowane jest uruchomienie Centrum Kształcenia Przedsiębiorczości Społecznej. Od 2016 roku uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)