Aktualności
Życie akademickie
27 Października
Opublikowano: 2017-10-27

Akademia Muzyczna w Łodzi partnerem Krakowskiego Salonu Poezji

Poezją księdza Jana Twardowskiego Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zainaugurował projekt Krakowski Salon Poezji w Łodzi. Jako gość honorowy wystąpiła Anna Dymna, która jest inicjatorką funkcjonującego od 2002 r. przedsięwzięcia pod nazwą Krakowski Salon Poezji. W ramach tego projektu w każdą niedzielę aktorzy czytają wiersze wybranych przez siebie poetów, a towarzyszy im wykonywana na żywo przez różnych instrumentalistów muzyka.

Łódzkiej wersji krakowskiej idei akompaniować będą studenci i wykładowcy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W spotkaniach wezmą udział aktorzy z Teatru Nowego w Łodzi, a także z innych łódzkich scen, gościnnie występować będą znane postaci ze scen całej Polski.

Salon zawita m.in. do Muzeum Sztuki, Muzeum Miasta Łodzi, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych, a także do Radia Łódź, które zaawizowało przeprowadzenie retransmisji wydarzenia na swojej antenie.

Do chwili obecnej w ramach Salonu zorganizowanych zostało niemalże 500 spotkań zarówno w polskich miastach, na przykład w Gdańsku, Gdyni, Warszawie czy Poznaniu, jak również za granicą: w Dublinie, Sztokholmie, Montrealu, Wiedniu oraz Wilnie. W gronie znanych aktorów, którzy dotychczas angażowali się w projekt, znaleźć można nazwiska m.in. Magdaleny Cieleckiej, Anny Seniuk, Jerzego Treli, Gustawa Holoubka, Jana Englerta i wielu innych.

az

(źródło: amuz.lodz.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)