Aktualności
Życie akademickie
14 Lipca
Źródło: Akademia Muzyczna w Katowicach
Opublikowano: 2022-07-14

Akademicka Strefa Sztuki Scenicznej powstanie w Katowicach

Akademicka Strefa Sztuki Scenicznej powstanie w centrum Katowic. Posłuży studentom i pracownikom Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

Uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbyło się pod koniec czerwca. Celem przedsięwzięcia jest utworzenie nowego ośrodka, funkcjonalnie i przestrzennie powiązanego z budynkami pozostającymi obecnie w dyspozycji uczelni, co ma pozwolić na rozwój twórczości artystycznej oraz wsparcie badań naukowych.

Budynek powstanie na terenie pozyskanym od miasta już w 2013 roku. Będzie przeznaczony przede wszystkim na sztuki sceniczne. Swoją siedzibę znajdzie w nim uruchomiony przed trzema laty kierunek – taniec. Zaplanowano także sale o powierzchni od 80 do 200 metrów kwadratowych wraz z zapleczem oraz wielofunkcyjną salę audiowizualną (konferencyjną) z widownią na 350 miejsc, wyposażoną w profesjonalny orkiestron. Będą w niej prezentowane przedstawienia taneczne, operowe oraz dramatyczne.

Dla studentów specjalności muzykoterapia powstaną pracownie, w których przy wsparciu zespołu terapeutycznego będą oni realizować praktyki i uczestniczyć w projektach badawczych. Centralna przestrzeń między oknami
ma pełnić funkcję foyer podczas dużych imprez. Na co dzień może też być wykorzystywana jako kawiarnia czy miejsce spotkań studentów.

Szacunkowy koszt budynku o powierzchni ok. 5 tys. mkw to 115 mln zł. Otwarcie planowane jest w 2025 roku.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)