Aktualności
Życie akademickie
12 Października
Opublikowano: 2017-10-12

ASP w Warszawie zgrania pulę

W konkursie scenograficznym im. Jerzego Moskala rozdano 3 nagrody i 4 wyróżnienia, większość otrzymały studentki i absolwentki Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Konkurs o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala to spotkanie młodych scenografów i ich mistrzów, a także wymiana poglądów na temat współczesnej scenografii. Wystawa Wymiary scenografii prezentuje prace artystów, którzy zgłosili swój udział w konkursie. Składają się na nią prace dyplomowe studentów uczelni artystycznych. Wydarzenie promuje młodych twórców, którzy mają możliwość przedstawienia swoich realizacji.

W kategorii najlepszy dyplom licencjacki – scenografia filmowa nagrodę otrzymała Oliwia Waligóra za pracę Klejnot z nefrytu Nguyena Du przygotowaną pod opieką dr Katarzyny Sobańskiej na Wydziale Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Nagrodę za najlepszą realizację teatralną – za scenografię do zrealizowanego w Teatrze Powszechnym im. Z. Hübnera w Warszawie spektaklu Flupy ewolucjy w reżyserii Agaty Dyczko – otrzymała Julita Goździk absolwentka ASP W Warszawie.

Wyróżnienia za rozwiązania scenograficzne otrzymały dwie absolwentki Wydziału Scenografii ASP w Warszawie: Małgorzata Iwaniuk za dyplom magisterski Orfeusz I. Strawińskiego. Projekt przestrzeni i kostiumów teatru tańca (promotorka: dr hab. Dorota Kołodyńska) oraz Paula Kukla za dyplom magisterski Ubu Król K. Pendereckiego. Projekt scenografii i kostiumów (promotor: dr hab. Paweł Dobrzycki).

Wyróżnienia otrzymały także Martyna Cierpisz z Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi za dyplom magisterski W labiryncie sklepów cynamonowych – etiuda scenograficzna inspirowana opowiadaniami Brunona Schulza Sklepy cynamonowe (promotorka: dr hab. Ewa Bloom-Kwiatkowska) oraz Joanna Martyniuk z Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu za magisterski projekt scenografii wystawienniczej z okazji 80-lecia premiery animacji Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków W. Disneya pt. Dziewczyna z mleka i krwi. Interpretacje (promotor: prof. dr hab. Bohdan Cieślak).

W tym roku już po raz drugi została również wręczona nagroda Sekcji Scenografów ZASP im. Andrzeja Pronaszki dla wyróżniającego się młodego scenografa. Otrzymała ją Julita Goździk z Wydziału Scenografii ASP w Warszawie za dyplom magisterski Pięć wcieleń kobiety w teatrze nō, J.M. Rodowicz. Koncepcja przestrzeni i kostiumów do spektaklu inspirowanego teatrem japońskim (promotorka: dr hab. Dorota Kołodyńska).

JK

(źródło: ASP Warszawa)

Dyskusja (0 komentarzy)