O dziewięć miejsc – z 63 na 54 – awansowały studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w światowym rankingu „Financial Times”. Jako jedyne z Polski są obecne w tym zestawieniu od ponad dekady. To najlepsze i jedyne w zestawieniu studia Executive MBA w Europie Środkowej.
Ranking publikuje co roku dziennik „Financial Times”. Stanowi on wyjątkowy przegląd najnowszych tendencji w nauce zarządzania na najwyższym poziomie menedżerskim. Studia Executive MBA są przeznaczone dla menedżerów z kilku, a nawet kilkunastoletnim doświadczeniem, którzy podejmując naukę już są na wysokim szczeblu, określanym jako C-level.
Studia w Koźmińskim są oceniane podobnie jak dwa programy amerykańskie znanych uniwersytetów Michigan i Georgetown czy holenderskiego Erasmus University. Liderem rankingu jest francuska uczelnia HEC Paris, której najwyżej ocenione studia EMBA prowadzone są we współpracy z Katarem. Drugie miejsce zajął program z Hongkongu realizowany przez amerykańską Kellogg Business School oraz lokalną HKUST Business School, a trzecie – chiński program Ceibs z siedzibą główną w Szanghaju, będący konsorcjum 11 uczelni z Chin, Afryki i Europy.
Słuchacze Executive MBA wybierają studia w Koźmińskim właśnie dlatego, że kładziemy nacisk na rozwój biznesu przez nowe technologie i sztuczną inteligencję, ale też mamy na uwadze zrównoważony rozwój, ekologię i etykę biznesu. Żeby dziś być prawdziwym liderem biznesu nie wystarczy wygrać konkurencyjną walkę o przewagę rynkową. Trzeba umieć walczyć o więcej i działać w perspektywie globalnej, dobrze rozumiejąc zmieniający się świat – zauważa prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.
Jak dodaje dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Kozminski Executive Business School, program studiów MBA cały czas się zmienia, jednak jego trzonem pozostaje zaawansowana wiedza z analizy finansowej, ekonomii, prawa i zarządzania, które oferują menedżerom sprawdzone narzędzia, pozwalające skutecznie działać w praktyce. Wiedza ta jest aktualizowana i uzupełniana o moduły dotyczące odpowiedzialności społecznej liderów i ich rozwoju osobistego.
Jakość kształcenia w Akademii Leona Koźmińskiego potwierdzają międzynarodowe akredytacje, które uczelnia posiada od 22 lat, kiedy po raz pierwszy przyznano jej akredytację europejską EQUIS. Dziś ma również akredytacje AACSB i AMBA, co oznacza, że znajduje się w elitarnym gronie niespełna jednego procenta uczelni biznesowych na świecie (spośród 15 tys. istniejących), które posiadają potrójną akredytację tzw. Triple Crown. Zgodnie z obecnymi trendami, ALK otrzymała w 2020 r. także akredytację BSIS i jako jedyna z regionu została zakwalifikowana do grupy uczelni tworzących Positive Impact Rating. Obie inicjatywy są nakierowane na aktywność uczelni w praktycznym wdrażaniu celów zrównoważonego rozwoju i w wywieraniu pozytywnego wpływu na otoczenie biznesowe. „Financial Times” w rankingu programów EMBA oprócz kariery absolwentów ocenia też social diversity rozumiane jako zróżnicowanie studentów i wykładowców pod względem płci czy narodowości.
Studia MBA w Akademii Leona Koźmińskiego ukończyło już ponad 5 tys. osób. Są to najstarsze studia tego typu w Polsce, prowadzone nieprzerwanie od 1998 roku. Jak podaje organizacja Executive MBA Council (EMBAC), średni koszt studiów Executive MBA na świecie wynosi 87 tys. dolarów, a w USA – 200 tys. dolarów. W Akademii Leona Koźmińskiego koszt EMBA to 66 600 zł. W październiku br. naukę zainauguruje 61. nitka tego programu. Absolwenci wysoko cenią działalność Klubu Absolwenta i systematycznie spotykają się w ramach działań networkingowych uczelni.
Ewa Barlik, źródło: ALK